Uşak: Uşak'taki Silahla Yaralama

Uşak: Uşak'taki Silahla Yaralama

Uşak'ta Önceki Gün Avukat Şenay Sayar'ın Avukatlık Bürosunda Gerçekleşen Karı-koca Arasındaki Silahlı Kavganın Tarafları İlk Kez Konuştu.

Uşak: Uşak'taki Silahla Yaralama

Uşak'ta önceki gün Avukat Şenay Sayar'ın avukatlık bürosunda gerçekleşen karı-koca arasındaki silahlı kavganın tarafları ilk kez konuştu.

Avukatlık bürosunda meydana gelen olaydan sonra her iki taraf birbirini suçlarken, eşlerden Serpil Güraslan cezaevine gönderilirken, Hakan Güraslan ise hastaneye kaldırılmıştı. Olayın ardından Uşak Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan Hakan Güraslan, olay sırasında kendisinde silah olmadığını iddia etti. Eşi Serpil ile 5 yıldır evli olduklarını ancak son 2 aydır ayrı yaşadıklarını ifade eden yaralı koca eşiyle aralarını eşinin üvey babası olan Halil Kul'un bozduğunu savundu. Tedavi gördüğü Uşak Devlet Hastanesi'nde konuşan Hakan Güraslan, "Ben avukatlık bürosuna boşanma davası için gittim. Oraya vardığımda eşim Serpil'in üvey babası silahı Serpil'e verdi ve ateş ettirdi. Olayın büyüyeceğini anlayınca kaçtım. Yanımda tabanca yoktu. O sırada avukatta vardı odada. Bir gün önce görüşmüştük ve boşanmak için anlaşmıştık. Kendilerine güvendiğim için avukatlık bürosuna gittim. Bende silah olsaydı hepsini yere devirirdim. Ben, silah olsa karşılık vermeyecek kadar enayi değilim. Serpil ateş edince ben önce ikna etmeye çalıştım ama sonra binadan dışa çıkarak kaçtım. Daha sonra adliyeye sığındım. Avukat olayları hiç müdahale etmedi yatıştırmak için ikna edebilirdi. Ama müdahale etmedi" dedi.

Eşi Serpil'i sevdiğini ancak bu olaydan sonra tekrar bir arada yaşamayı kabul edemeyeceğini de iddia eden Hakan Güraslan, Nazar (3) ismindeki tek çocuklarını da kendisinin büyüteceğini ve eşine vermeyeceğini söyledi.

Hakan Güraslan'ın akrabaları ise olayı öğrendiklerinde çok üzüldüklerini ve Serpil ile Hakan arasında sorunlar olduğunu ancak olayın bu noktaya gelmesini Serpil Güraslan'ın üvey babasının sebep olduğunu iddia etti.

Silahlı kavgaya tanık olan avukat Şenay Sayar, bürosunda meydana gelen bu olayın kendisini şoka soktuğunu da ifade ederek, "Olay günü Serpil Güraslan büroma boşanma davası ile ilgili ayrıntıları görüşmek için geldi.yanında annesi ve üvey babası Halil Kul'da vardı. Çantasında silah olduğunu bilmiyordum. Öyle bir şeyden haberim olsa buna izin vermezdim. Serpil çok dobra ve cesur bir kadın bu olayın bir gün başına geleceğini kocasıyla bir gün karşılaşacağını biliyordu. Ama korkuyordu. Olay anında Serpil Güraslan kapıda kocası Hakan Güraslan'ı görür görmez ayağa fırlayıp silahını çekti. Kocasına 'indir elindeki silahı' dedi. Kocası Hakan Güraslan'da Serpil'e silahını indirmesini söyledi. Hakan Güraslan'ı ve silahını görmedim. Ama daha ikinci bir diyalog yaşanmadan silahlar patladı. Ben anında kendimi masanın altına attım. Serpil'in anne ve babası da benim yanıma saklandı. Karı-koca karşılıklı birbirlerine kurşun yağdırdı. Sonra Hakan kaçtı. Serpil kendisini ve bizi korumak için ateş ettiğini söyledi. Daha sonra elinde silahı oturdu ve gayet soğukkanlı bir şekilde polisin gelmesini bekledi ve teslim oldu" dedi.