Ürdün Milletvekili El Nahar'ın Seçim Değerlendirmesi

Ürdün Milletvekili El Nahar'ın Seçim Değerlendirmesi

Ürdünlü Parlamenter Muhammed El Nahar, Türkiye'deki Seçimlerle İlgili Yaptığı Açıklamada, Türk Halkının Demokrasi Çerçevesinde Seçimini Yaptığını Söyledi.

Ürdün Milletvekili El Nahar'ın Seçim Değerlendirmesi

Ürdünlü parlamenter Muhammed El Nahar, Türkiye'deki seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, Türk halkının demokrasi çerçevesinde seçimini yaptığını söyledi.

Dün yapılan genel seçimlerle ilgili dünya kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ediyor. Ürdünlü milletvekili El Nahar, Türkiye'deki seçim sürecinde, gerek sivil gerekse resmi kurumların birbirinden farklı fikir veya tepki vermediğini ifade etti. El Nahar, "Türk halkının Erdoğan liderliğindeki AK Parti'yi seçmesi tamamen doğru bir karardır. Türk halkı Başbakan Erdoğan'ı tekrar başta görmek istemiştir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Türk halkı demokrasi çerçevesinde inandığı kişiyi seçmiştir" dedi.

Türkiye'nin her alanda gelişmeyi sürdürdüğünü belirten El Nahar, "Türkiye gelişme konusunda hiçbir şey kaybetmediği gibi, adım adım Avrupa Birliği (AB) tam üyeliği için hazırlanıyor. Aynı zamanda diğer ülkelerle olan ilişkileri de iyi. Arap ülkeleri ile bağları gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor. Ümit ediyorum ki; bu hükümet daha da başarılı olacak" diye konuştu.

(FY-EA-OYK-CC-D)