Üniversiteler Arası Oryantiring Yarışları - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Üniversiteler Arası Oryantiring Yarışları

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor
Üniversiteler Arası Oryantiring Yarışları

Tokat'ın Niksar İlçesinde 14 Üniversite ve Askeri Okul Takımlarının Katıldığı 'Oryantirinig Yarışları' Yaklaşık 200 Sporcunun Katılımıyla Yapıldı.

Tokat'ın Niksar ilçesinde 14 üniversite ve askeri okul takımlarının katıldığı 'Oryantirinig Yarışları' yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Niksar Çamiçi Yaylası'nda Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) ve Niksar Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapılan yarışlar, Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlendi. Bayanlar kategorisinde yarışan 85 bayan sporcu 4 bin 430 metrede 16 hedefi bulmaya çalışırken, 115 erkek sporcu ise 5 bin 790 metrelik parkurda 18 hedefi bulmaya çalıştı. Çamiçi Yaylası'nın muhteşem doğası ve havasında mücadele eden sporcular zorlu parkurda kıyasıya yarıştı. Yarışmayı ortalama yaklaşık 30 ila 45 dakika arasında bitiren sporcuların bazıları finiş çizgisinde baygınlık geçirdi. Sporcular, arkadaşlarının yardımı ile kendine geldi. Yarışmaya katılan sporcular parkurdan oldukça memnun kalırken, zorlu bir etapta mücadele etmekten memnun olduklarını kaydetti.

Oryantiring yarışlarını Niksar Kaymakamı Uğur Turan, Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin, Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Muttalip Gülbudak birlikte izledi. Federasyon Asbaşkanı Gülbudak, oryantiring sporu Avrupa'da yaklaşık 40 yıldır yapılırken, Türkiye'de 5 yıldır yapıldığını söyledi.

Niksar Belediye Başkanı İdris Şahin ise, Niksar Çamiçi Yaylası'nda bulunan parkurun oryantiring sporcu için dünyada bir numara olduğunu ifade ederek, "Niksar'da 21-22 Haziran'da Türkiye Şampiyonası yapılacak. Ayrıca Dünya Uluslararası Oryantiring yarışlarının bir ayağı puanlamaya dahil edildi. Aynı tarihte bu yarışlar da ilçemizde yapılacak. Bu ilimiz ve ilçemizin tanıtımına çok büyük katkı sağlayacak. İlçemiz tarih ve doğal güzellikleri ile turizmin inşallah gözdesi olacak" diye konuştu.

Niksar Kaymakamı Turan da, birlik ve beraberlik içerisinde cıvıl cıvıl gençlerin katılımı ile yapılan yarışmaların tabiat harikası Çamiçi Yaylası'nda yapılmasından son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Yarışlar, madalya töreni ile sona erecek.

(Nİ-SA-İY-S)

İhlas Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title