Unakıtan'dan Belediyelere Cevap: 'Zırnık Yok'

Maliye Bakanı, belediyelerin seçim yatırımı için para istediklerini; onlara, 'Hiç birinize zırnık yok, memleketinize gidin, yapabileceğiniz yatırımları, hizmetleri yapın.' cevabını verdiğini söyledi.

Unakıtan'dan Belediyelere Cevap: 'Zırnık Yok'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bir süre önce belediyelerin gelip kendisinden seçim zamanı yatırım yapmak için para istediklerini söyledi. Mali disipline uymak için seçim zamanı kimseye para vermeyeceğini vurgulayan Unakıtan, "Belediyeler, bir süre önce 'seçime gidiliyor, bize para verin de bir şeyler yapalım. Millette bunu görsün size oy versin' şeklinde taleplerle geldi. Ben de onlara dedim ki, 'size 5 kuruş yok, hiç birinize zırnık yok, doğru memleketinize gidin, yapabileceğiniz yatırımları, hizmetleri yapın. Ama benden para alma ümidinizi kesin." dedi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) Meclis Toplantısı'na katılan Maliye Bakanı Unakıtan, seçim zamanında mali disiplinden taviz vermeyeceğinin altını çizdi. Bütçe dışında tek kuruş bile ödeme yapmayacağını kaydeden Unakıtan, "En tehlikeli para verme zamanı, seçim zamanı. Ver parayı gitsin. Bizim üstüne dokuz düğüm attığımız paralar birden fos. Bütçede ne varsa onu veririm kardeşim." diye konuştu.

Kaynak: CHA