Ufuk Uras'ın Babası Emekli Albay Hasip Uras, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ufuk Uras'ın Babası Emekli Albay Hasip Uras, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden Ödp Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın Babası Emekli Albay Hasip Uras, Son Yolculuğuna Uğurlandı. Hasip Uras'ın Cenaze Törenine Siyasilerden Katılan Olmaması Dikkat Çekti.

Ufuk Uras'ın Babası Emekli Albay Hasip Uras, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın babası emekli albay Hasip Uras, son yolculuğuna uğurlandı. Hasip Uras'ın cenaze törenine siyasilerden katılan olmaması dikkat çekti.

Kadıköy Belediyesi'nde düzenlenen bir konferans sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden emekli muhabere albayı Hasip Uras (79), Üsküdar Selimiye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle sol yolcuğuna uğurlandı. Cenaze törenine oğulları Ufuk Uras, Tan Uras, eşi Nevin Uras ile kızı Güneş Uras katıldı. Uras ailesini acılı günlerinde Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Ufuk Uras'ın üniversiteden hocası Prof. Dr. Toktamış Ateş, sanatçı Onur Akın,

gazeteci Oral Çalışlar ve sevenleri yalnız bırakmadı. Kendisi bir milletvekili olan Ufuk Uras'ın babasının cenaze törenine siyasi isimlerin katılmamış olması dikkat çekti. Cenaze namazının öncesinde konuşan Ufuk Uras, "Babam çok yönlü ve mütevazi bir insandı. Askeri kimliği dışında fotoğrafçılık alanında da çalışmaları vardı ve birçok gencin yetişmesinde de yardımcı oldu. Kendisini kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Babam 'Hiç haram lokma yemedim' derdi, bize de çok şey kazandırdı" dedi.

Cenaze namazına katılan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ise, "Çok sevdiğimiz, değerli bir isimdi. Aynı zamanda fotoğrafçılık sanatıyla da uğraşıyordu. Sık sık da belediyemiz tarafından düzenlenen konferanslara katılıyordu. Dün katıldığı konferansta bir konuşma yaptıktan sonra bir rahatsızlık geçirmiş. Söyleyecek fazla bir şey yok" diye konuştu.

Daha sonra Ufuk Uras da cenaze namazında saf tutarak babasına son görevini yerine getirdi. Uras için askeri tören yapılırken, törende Hasip Uras'a ait üniformalı gençlik fotoğrafının da yer aldığı görüldü. Kılınan cenaze namazının ardından Hasip Uras, Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedildi.

Hasip Uras sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanırken, öte yandan olayı gören vatandaşlar ise Kadıköy Belediyesi'ndeki "Sevgiyle Yaşlanmak" adlı etkinliğindeki konuşmasının ardından kalp krizi geçiren Uras'ın, burada yapılan müdahaleden sonra ambulansla hastaneye kaldırıldığını söyledi.

(RA-ED-BA-Y)