Türkiye'ye alışverişe gelen Bulgar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Türkiye'ye alışverişe gelen Bulgar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz

Haberler.com - Haberler | Ekonomi

Son dönemde artan döviz kurları karşısında Türk Lirası erirken yurt dışından gelen turistlerin bolca alışveriş yaptığı görülüyor. Bulgaristan'dan Edirne'ye alışverişe gelen iki kadının sözleri acı gerçeği adeta yüzümüze çarptı. Türk Lirası'nın çok değersiz olduğunu söyleyen Bulgar turist, "Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü. Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda." dedi.

Türk Lirası'nın değer kaybetmesiyle Edirne'ye alışverişe gelen Bulgar turist sayısı da arttı. 1 Bulgar Levası'nın 6 lirayı aşmasıyla sınıra yakın Bulgaristan şehirlerinden akın başladı.

"VAKTİM OLSA HER HAFTA GELECEĞİM"

Anka'nın haberine göre; Bulgaristan'ın Filibe şehrinde hemşirelik yapan ve aylık 700 euro maaşla çalışan Rafiye Muhtarovaise, "Biz hep geliyoruz buraya, çok memnunuz. Levanın çıkması da iyi oldu. Vaktim olsa her hafta geleceğim alışveriş yapmaya. Bizim Bulgaristanlılar çok geliyor alışveriş yapmaya, çünkü liranız çok düştü." şeklinde konuştu.

"BİZİM PARANIN DEĞERİ VAR"

Türk Lirası'nın değerinin çok düştüğünü söyleyen kadın, "Bizim paranın şu an değeri var, sizin paranın değeri yok şu anda. Buradan aldığımız zeytinin, peynirin bile tadı başka. Biz çok ucuza alıyoruz her şeyi buradan, çünkü bizim paramız çok değerli" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Bulgaristan, Türk Lirası, Edirne, dolar, Euro, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (20)
Askin Gözyaşları:bu doları kullananlar bilmiyorlar ki çocuğunun hatta torununun geleceğinden yiyor. faiz başa beladır. eger bu faiz yüzde 1-2 lere insin bu millet parayı nereye koyacağını şaşırır. başa bela olan bu faiz kaldırılsın herkes başının çaresine baksın. kaldırıldığını da görürüz inşaallah. Cevap Yaz 8 2 Yayından Kaldır
Askin Gözyaşları:neden paranıza sahip çıkmıyorsunuz dememiş. dolar yukseldikçe herkes almaya hücum edecek yükseldikçe yükselecek. vatandaş doları kullandığı sürece olan tl ye olacak. kendi parana sahip çıkmazsan kimse sahip çıkmaz. Cevap Yaz 5 5 Yayından Kaldır
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Meleyerek şaha kalktık. Cevap Yaz 4 41 Yayından Kaldır
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title