Türkiye Lübnan Maçı İsrail'i Protesto Mitingine Dönüştü

Türkiye Lübnan Maçı İsrail'i Protesto Mitingine Dönüştü

Türkiye İle Lübnan A Milli Basketbol Takımları Arasında Oynanan Efes Cup Karşılaşması, İsrail’in Lübnan Operasyonunu Protesto Gösterisine Dönüştü. Sahaya Gelen Göstericilere Polisin Müdahalesi Sert Oldu.

Türkiye Lübnan Maçı İsrail'i Protesto Mitingine Dönüştü

Türkiye ile Lübnan A Milli basketbol takımları arasında oynanan Efes Cup karşılaşması, İsrail’in Lübnan operasyonunu protesto gösterisine dönüştü. Sahaya gelen göstericilere polisin müdahalesi sert oldu. Türkiye ve Lübnan Milli takımları arasında oynanan Basketbol karşılaşmasında İsrail’in Lübnan ve Filistin’de yürüttüğü operasyonlar protesto edildi.

Lübnan takımı karşılaşmadan yaklaşık bir saat önce ısınmak için sahaya çıktığı andan itibaren seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Lübnan takımını ayakta alkışlayan taraftarlar, İsrail aleyhine tezahürat yaptı. Karşılaşmanın hemen öncesinde tribünlerde Lübnan Halkı Her Zaman Yanındayız”, “İsrail’e Teknik Faul”, “Lübnan’ı Bombalamayı Bırakın”, “ABD ve İsrail, Lübnan’da yenileceksin” şeklinde pankartlar açılması dikkat çekti. Tribünlerden ayrıca, “Lübnan Halkı Yalnız Değildir, Katil İsrail Lübnan’dan Defol” şeklinde slogan attı. Bunun üzerine Lübnanlı oyuncular önce alkışladıkları tribünlere daha sonra pembe karanfiller attı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında ellerinde “İsrail Vahşetine Son” yazılı pankart açan bir grup, sahaya atladı. Yaklaşık 10 kişilik gruba polisin müdahalesi oldukça sert oldu. Eylemci gruba tribünlerden de alkışla destek geldi.

Öte yandan, Türkiye baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmanın ilk yarısını 46- 33 önde bitirdi. 12 Dev Adam karşılaşmadan da 90-61 gibi bir farkla galip ayrıldı.

Kaynak: ANKA