Toplum Gönüllüsü Çocukların Topkapı Sarayı Çıkarması

Toplum Gönüllüsü Çocukların Topkapı Sarayı Çıkarması

Topkapı Sarayı'na Gelen Toplum Gönüllüsü 850 Öğrenci, "Küçük Adımlar Büyük Yarınlar" Projesi Çerçevesinde Darphane-i Amire'de Biraraya Geldi. Öğrencilerin Buluşmasına 'Afili Yalnızlık' Şarkısı ile Tanınan Emre Aydın da Katıldı.

Toplum Gönüllüsü Çocukların Topkapı Sarayı Çıkarması

Topkapı Sarayı'na gelen toplum gönüllüsü 850 öğrenci, "Küçük adımlar büyük yarınlar" projesi çerçevesinde Darphane-i Amire'de biraraya geldi. Öğrencilerin buluşmasına 'Afili Yalnızlık' şarkısı ile tanınan Emre Aydın da katıldı.

Procter&Gamble, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen "Küçük adımlar büyük yarınlar" projesi çerçevesinde 850 öğrenci Topkapı Sarayı'nda bulunan Darphane-i Amire'de biraraya geldi. Toplum gönüllüsü gençler, öğrenciler ve çeşitli kuruluşların yöneticilerinin katıldığı şenlikte İstanbul ve çevresinden katılan 10 okulun öğrencileri tarafından geliştirilen projeler sergilendi. Öğrencilerin yaptığı doğa ve sosyal çevre konulu projeler şenlikte beğeni topladı. Çocuklara

destek olmak için şenliğe katılan ünlü şarkıcı Emre Aydın, "Böyle bir proje olduktan sonra İstanbul'a geldiğimiz zaman da denk geldiği için seve seve katılmak istedik. Sosyal yardımlaşma projeleri önemli. Her türlü sosyal hareket, eskiye oranla daha önemli. Bir de işin içinde çocuklar olunca çok seviyorum. Seve seve geldik" dedi.

Proje hakkında bilgi veren Procter&Gamble Dış İlişkiler Direktörü Hayrünnisa Aligil, "Kurumsal sosyal projemiz olarak toplum gönüllüleri vakfıyla ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birarada yola çıktığımız bir proje var. Bunun adını 'Küçük adımlar büyük yarınlar' koyduk. Bu projede toplum gönüllüleri, üniversiteli gençler, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki genç arkadaşlara toplum gönüllüsü nasıl olunur, sosyal sorumluluk nedir, bu bilinç aşılanmaya çalışılıyor. Bu yıl sonunda 18 ilde yaklaşık 29 okulda

gerçekleştirilen projeleri her okulda yapılan şenliklerle kutladık. Bugün de İstanbul ve Kocaeli okullarının biraraya geldiği toplu şenliğindeyiz. Burada çocuklar hem projelerini fuarda sergilediler hem de eğlendiler. Projeye geçen yıl 690 civarında öğrenci katıldı. Bu yıl sayı 850'ye vardı" dedi.

(KT-CİN-OK-Y)