Tolkıen'in Yeni Romanı Yarın Satışta

Tolkıen'in Yeni Romanı Yarın Satışta

'Yüzüklerin Efendisi' Romanının Yazarı John Ronald Reuel Tolkien'in, 1918'de Yazmaya Başladığı, Ancak Hayattayken Tamamlayamadığı, Oğlu Tarafından Tamamlanan Bir Romanı, Yarından İtibaren İngilizce Olarak Tüm Dünyada Satışa Sunuluyor.

Tolkıen'in Yeni Romanı Yarın Satışta

' 'Yüzüklerin Efendisi'' romanının yazarı John Ronald Reuel Tolkien'in, 1918'de yazmaya başladığı, ancak hayattayken tamamlayamadığı, oğlu tarafından tamamlanan bir romanı, yarından itibaren İngilizce olarak tüm dünyada satışa sunuluyor.

İngiliz HarperCollins Yayınevi tarafından yapılan açıklamada, Tolkien'in yarıda bıraktığı ''Hurin'in Çocukları'' (The Children of Hurin) adlı romanın, 25 dile çevrilmesinin beklendiği bildirildi.

Açıklamaya göre, Tolkien'in oğlu Christopher Tolkien, romanı tamamlamak için babasının taslakları üzerinde yaklaşık 30 yıl uğraştı.

Christopher Tolkien, el yazmalarını uzun bir süre incelediğini ve öyküye ek yapmadan tutarlı bir öykü oluşturmayı denediğini söyledi.

''Hurin'in Çocukları'' da Yüzüklerin Efendisi'nde olduğu gibi ''Orta Dünya''da geçiyor. Öyküde, ''Yüzüklerin Efendisi''nden ve hatta Hobbitlerin Tolkien'in kurduğu dünyaya adım atmasından önceki dönem anlatılıyor.

320 sayfalık kitabın kapağını ve resimlerini, ''Yüzüklerin Efendisi'' ve ''Hobbit''te olduğu gibi yine Alan Lee çizmiş.

Kaynak: AA