Tff Yönetim Kurulu Ankara'da Toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu (Tff) Yönetim Kurulu, Gerekli Hazırlıklar Yapıldıktan Sonra Genel Kurul İlanı ve Çağrısı Yapılmasına Karar Verdi.

Tff Yönetim Kurulu Ankara'da Toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra genel kurul ilanı ve çağrısı yapılmasına karar verdi.

TFF Yönetim Kurulu, Ankara'da bugün yaptığı toplantıda 2008 Avrupa Şampiyonası'na katılacak A Milli Takım'ın hazırlıklarını yürütmek üzere Haluk Ulusoy başkanlığında 5 kişilik bir Organizasyon Komitesi kurulmasını kararlaştırdı. Yönetim kurulu, 2008 Avrupa Şampiyonası'na Türkiye'nin her ilçesinden birer vatandaşın götürülmesine karar verdi. 'Her ilçeden bir yürek, 70 milyon tek yürek' başlıklı projeyle vatandaşların Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarından birisini yerinde izleyebileceği, bu kişilerin

nasıl belirleneceğiyle ilgili prosedürün önümüzdeki günlerde UEFA ile yapılacak görüşmelerin ardından kamuoyuna açıklanacağı belirtildi. Yönetim kurulu, tüm profesyonel liglerde yer alan kulüplerin başkanlarını da Avrupa Şampiyonası finallerine davet etmeyi kararlaştırdı. Yönetim Kurulu, bu arada 99'u futbolcu ile kulüp ihtilafı, 32'si antrenör ile kulüp arasında toplam 131 ihtilaf dosyasını da bugünkü toplantıda görüşüp karara bağladı.

Yönetim Kurulu ayrıca, 3813 sayılı yasanın 5719 sayılı yasa ile değişik amir hükümlerinin bir an önce uygulanabilmesini sağlamak için çalışma programı oluşturdu. Buna göre, 'Ana statünün hazırlanmasına başlanılması, kulüplerle ilgili kuruluş ve kişilerin görüşlerinin alınmasına; gerekli komisyonların kurulmasına; tüm bu çalışmaların yürütülmesi, süratle neticelendirilebilmesi için TFF Genel Sekreterliği'ne yetki verilmesi ve sonucun yönetim kurulu onayına sunulmasına; yeni yasanın amir hükmü gereğince

2007 yılı hesaplarının uluslararası bağımsız bir denetim firmasına ivedilikle denetletilmesine; bu konu ile ilgili olmak üzere yönetim kurulu üyesi Metehan Berktaş, Erdal Batmaz ve Kemal Ünsal'ın görevlendirilmesine; işlemlerin süratle tamamlanmasından sonra genel kurul ilanı ve çağrısının yapılmasına; bu süreçle ilgili tüm işlemlerin TFF Genel Sekreterliği tarafından yürütülmesine' karar verildi.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA