Haberler

Emekli olunca ne kadar maaş alacağınızı artık e-Devlet'ten öğrenebileceksiniz

Güncelleme:

e-Devlet portalı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Siteye, emekli adayları için yeni özellik eklendi. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı artık e-Devlet'ten de öğrenebilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) milyonlarca emeklinin yeni kök maaşını e-Devlet'e yükledi. Bugüne kadar SGK'nın internet sitesi üzerinden yapılan sorgulama artık e-Devlet'ten gerçekleştirilebilecek.

HESAPLAMA NASIL YAPILIYOR?

e-Devlet'ten hesaplamayı yapmak oldukça basit. Öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılıyor. Arama motoruna "Ne kadar emekli maaşı alırım" yazılıyor. İlk seçenekte çıkan '4A emekli aylık bilgisi hesaplama'ya tıklanıyor. Gelen ekranlarda istenen bilgiler girildikten sonra alınacak tahmini emekli maaşı ve diğer bilgiler görülebiliyor. Uygun şartları sağladıktan sonra emekli maaşını öğrenmek artık dakikalarınızı alacak. Kullanıcı dostu uygulama, beğeniyle karşılandı..

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Teknoloji

E-Devlet Teknoloji Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Birol Güven kimdir, Birol Güven, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim?
500

Yorumlar (25)

osman kara kara:

ne fark eder ne kadar alırsan al alacağın maaş sonuçta çay simit parası bile değil.

261
30
yanıtYanıtla
Mehmet Kahraman:

osman abi nerelisin

yanıt21
yanıt37
mehmet:

mezarda emeklilik. ne alacağın önemli değil. 65 yaşını benim sülalede gören az.

yanıt90
yanıt4
Ayhan:

Merak edilecek düzeyde bir emekli maaşı yok. Açlık sınırının altında bir paranın neyini merak edeyim.

116
2
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

maaşın yarısını alırsan sevin...

87
7
yanıtYanıtla
ismail beyaz:

ben kamuda çalışan birisiyim, emekliği günden beklemekteyim günüm dolsun hemen emekli olurum diyordum ama maaş nerdeyse 3/1 e iniyor bu durumda bırak beni hiçbir kamu personeli emekli olmaz,

yanıt117
yanıt4
KILIÇ ASLAN:

En düşük emekli maaşını alacağını görmek için uygulamaya girmemize gerek mi kaldı ? Emeklilerin yarısı artık en düşük emekli maaş gurubunda

69
3
yanıtYanıtla
Samarpan Bhav:

Servise ulaşılamıyor...sistem çöktü

36
5
yanıtYanıtla
sır balıkçı.17:

Emeklinin millet vekili gibi a dan z ye her şeyi gösteren bir maaş çizelgesi dahi yok nereye ne kesiliyor sistemde toplu parası ne kadar e devlette gösterilen yetmez tam bir açıklamalı çizelge istiyoruz ve ACİLEN 8077 tl SEYYANEN ZAM İNTİBAK talep ediyoruz, vesselam.

35
3
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

aslnda biz emekliler maaşlarının ne olacağını öğrenmese alacağımız zaman öğrensek sürpiz olsa hem heyecanlı olur hemde kalbi olan emekliler bu sürpize kalbi dayanamayıp bu dünyadan terki diyar eder bu eziyetteten kurtulur hemde sgk nın maaş ödeyeceği emekli azalmış olur

29
8
yanıtYanıtla
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title