Teknoloji dünyasının milyarderi John McAfee cezaevi hücresinde ölü bulundu

Teknoloji dünyasının milyarderi John McAfee cezaevi hücresinde ölü bulundu

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Ekonomi

Vergi kaçırma suçlamasıyla İspanya'da tutuklu bulunan ve ABD'ye iadesi onaylanan Amerikalı antivirüs yazılımcısı John McAfee, cezaevi hücresinde ölü bulundu. 2019'un Kasım ayında yaptığı paylaşımda ABD'li yetkililerden ölüm tehditleri aldığını belirten McAfee, "Eğer kendimi öldürdüğümü söylerlerse bilin ki öldürüldüm" ifadesini kullanmıştı. Teknoloji dünyasının milyarderi sağ koluna bu notu işaret eden bir de dövme yaptırmıştı.

75 yaşındaki Britanyalı-Amerikalı bilgisayar programcısı John McAfee, İspanya Yüksek Mahkemesi'nin ABD'ye iadesine izin vermesinin ardından Barselona'daki hapishane hücresinde ölü bulundu.

Katalan Adalet Bakanlığı, McAfee'nin ölümünde her şeyin intihara işaret ettiğini belirtti. Yüksek mahkeme, McAfee'yi vergi kaçırma suçlamalarıyla karşı karşıya kalacağı ABD'ye iade etmeyi kabul etmişti.

30 YILA KADAR HAPİS CEZASI ALABİLİRDİ

McAfee, geçen yıl Ekim ayında yanında iki kişiyle İstanbul'a gitmek üzere Barselona El Prat Havalimanı'na gelmiş ve yapılan kimlik tespitinin ardından gözaltına alınmış, sonrasında mahkemenin geçici tutuklama kararıyla Brians cezaevine gönderilmişti.

ABD'de 2014-2018 yılları arasında vergi kaçırmakla suçlanan 75 yaşındaki McAfee'nin ayrıca, kripto para satışlarında yanıltıcı tavsiyelerde bulanarak 23 milyon dolardan fazla para kazandığı ileri sürülüyordu.

McAfee, tüm iddialardan suçlu bulunması halinde 30 yıla kadar hapis cezası alabilirdi.

SAĞ KOLUNA YAPTIRDIĞI DÖVME HER ŞEYİ ANLATIYORDU

McAfee, 2019'un Kasım ayında yaptığı paylaşımda, ölüm tehditleri aldığını belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

"ABD yetkililerinden "Senin için geliyoruz McAfee! Senin, kendini öldürmen için geliyoruz" diyen ince mesajlar alıyorum. Her ihtimale karşı bugün bir dövme yaptırdım. Eğer kendimi öldürürsem bilin ki ben yapmadım, öldürüldüm. Sağ kolumu kontrol edin."

Teknoloji dünyasının milyarderi John McAfee hücresinde ölü olarak bulundu

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla.

Teknoloji dünyasının milyarderi John McAfee cezaevi hücresinde ölü bulundu
 Gündem Editörü -  Erdem Aksoy
Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Haber Yorumları (4)
BEYİN : Adam ülkesinin yetkilileri tarafından öldürüleceğini ve tehdit edildiğini söylüyor. Ve muhtemelen öldürülüyor insanlar da bunu iyi bir şeymiş gibi yorum yapıyor inanılmaz.
YUKSEK EGİTİMLİ : cok ozverili adamdi. idolumdu kendisi. bas sagligi diliyorum.
ENGİN TURAN: Turkiyede vergi kaçıranlar lüks yaşıyor Keyf ediyor Adam Turkiyede olsa ikide okul yaptıysa busuru ödül alırdı Saygı görür du
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title