"Taçsız Kral" Metin Oktay, kabri başında anıldı

"Taçsız Kral" Metin Oktay, kabri başında anıldı

'Taçsız Kral' Metin Oktay, kabri başında anıldı
Hürriyet - Haberler | Spor

Anma törenine kulüp başkanı Mustafa Cengiz, yönetim kurulu ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Anma törenine kulüp başkanı Mustafa Cengiz, yönetim kurulu ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Sarı-kırmızılı bir grup taraftarın da hazır bulunduğu törenin ardından başkan Mustafa Cengiz, basın mensuplarına konuştu.

Mustafa Cengiz, bazı isimlerin kelimelerle tarif edilemeyeceğini vurgulayarak, "Bazı semboller vardır, bazı isimler vardır, gerçekten siz sorduğunuzda ben onları tam anlamıyla tanımlayacak, tarif edecek kelimeleri bulamam. Hele bizim kuşak için Metin Oktay adı çok farklı. Eğer bugün Galatasaray, Türkiye ve dünya çapında bir marka, bir isim olmuş ise bunda Metin Oktay'ın varlığı ve ilk adımları kesinlikle belirleyici olmuştur" dedi.

Metin Oktay ile tanışma onuruna eriştiğini belirten Cengiz, "Metin Oktay'ı seyretme onuruna da erdim. O günler belki futbolun romantik çağlarıydı. Metin Oktay, Turgay Şeren, Can Bartu, Lefter gibi isimleri hatırlamamak mümkün değil. Metin Oktay o kadar düzgün, beyefendi ve idol bir kişilikti ki yaşamı boyunca bir kere kırmızı kart gördü, onda da kendiliğinden sahayı terk etti. Belki biz Can Bartu ile Metin Oktay'ın forma değiştirdiği o günleri özlüyoruz" şeklinde konuştu.

TARİHTE BUGÜN |

'Taçsız Kral' Metin Oktay'ın ölümünün 28.

yılı

?? Kral, jübilesini Fenerbahçe maçıyla yapmak

ister.

10 dakika da olsa F.Bahçe formasını giyer

misin ?

Metin Oktay: Şeref

duyarım.

?? ve Can Bartu ile Metin Oktay formaları

değişir... pic.twitter.com/PYUJJdnwFy

Spor Arena (@sporarena) September

13, 2019

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title