'Suna' Filminin Galası Yapıldı

'Suna' Filminin Galası Yapıldı

Engin Ayça'nın Yönettiği 'Suna' Filminin Galası, Beyoğlu Sinepop Sinemasında Yapıldı.

'Suna' Filminin Galası Yapıldı

Engin Ayça'nın yönettiği ''Suna'' filminin galası, Beyoğlu Sinepop Sinemasında yapıldı.

Galada, gösterim öncesi gazetecilere poz veren filmin başrol oyuncuları Türkan Şoray, Gülsen Tuncer ve Erol Mütercimler ile yönetmen Engin Ayça, soruları yanıtladı.

Türkan Şoray, ''Filmde mutsuz bir karakteri canlandırıyorsunuz. Hayatınızda da mutsuz anlarınız oldu mu?'' sorusu üzerine, kendisini mutsuz hissettiği dönemler bulunduğunu, ancak gerçek hayatta, mutsuzluk veren olaylarla mücadelede filmdeki karakterden daha güçlü olduğunu söyledi.

Şoray, filmde bir eczacıyı canlandırdığını hatırlatarak, bu nedenle de rolünü çok severek oynadığını ifade etti.

Gülsün Tuncer de ''Hoş bir çalışmaydı, eğer ulusal sinemamıza güzel bir yapıt kazandırdıysak, kendimizi çok mutlu hissedeceğiz'' derken, filmin yönetmeni Engin Ayça, ''Çok güzel bir film oldu. Keyifle seyredilecek diye umuyorum'' diye konuştu.

Erol Mütercimler de ''Türkan Hanıma aşık olmak nasıl bir duygu?'' sorusuna, ' 'Türkiye'de Türkan Hanıma aşık olmayan erkek mi var?'' şeklinde yanıt verdi.

''12 Mart'' döneminde İstanbul'da üniversite öğrencisi olan 4 arkadaşın, yıllar sonra yazlık bir kasabada buluşması sonrasında gelişen olayların konu edildiği film, yarın gösterime girecek.

Kaynak: AA