Haberler

Türk futbolunu derinden sarsacak bomba iddia: MHK Başkanı Lale Orta, özete görüntü ekletti

Güncelleme:

MHK Başkanı Lale Orta'nın eskiden çalıştığı yayıncı kuruluşta yer alan Trio programındaki yorumculara müdahale ettiği ve VAR odasından aldığı görüntüyü maç özetine koydurduğu iddia edildi. Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk'un Zaniolo'ya müdahalesi için programda kırmızı kart yorumlarının yapılmasına sinirlenen Orta'nın bir kanal yetkilisini arayarak düzeltme yapılmasını istediği öne sürüldü. Bu gelişme üzerine sosyal medyada "Lale Orta istifa" etiketi gündeme oturdu.

Türk futbolunda deprem etkisi yaratacak bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Spor Gecesi Digital YouTube kanalında gazeteci Haluk Yürekli, MHK Başkanı Lale Orta'nın yayıncı kuruluşa çok tartışılan Donk-Zaniolo pozisyonu için talepte bulunduğu belirtti.

YAYINCI KURULUŞA BASKI KURDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Galatasaray'ın Kasımpaşa ile oynadığı mücadelenin son dakikalarında Ryan Donk'un Zaniolo'ya yaptığı sert müdahale sonrası kırmızı kart görmemesi çok tartışılmıştı. Futbol kamuoyunda birçok kesim pozisyonda Donk'un kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini belirtirken, MHK Başkanı Lale Orta'nın beIN Sports'a konuyla ilgili baskı kurduğu iddia edildi.

"BUNU DÜZELTECEKLER"

Haluk Yürekli'nin iddiasına göre, Lale Orta, beIN Sports'ta yayınlanan Trio programındaki yorumcuların pozisyon için kırmızı kart demesi sonrası kanaldan bir yetkiliyle iletişime geçti. Oldukça sinirlenen Orta, ertesi gün yayınlanacak programda pozisyona ilişkin düzeltme yapılmasını istedi ve "Bunu düzeltecekler. Bunu düzeltmezlerse ben, 3 Nisan'da o programa çıkıp bunu yanlış yorumladıklarını yüzlerine vuracağım." dedi.

VAR ODASINDAN GÖRÜNTÜ SIZDIRDIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Lale Orta'nın ertesi gün VAR odasına giderek yayıncı kuruluşun kamera görüntülerini taradığı ve Donk'un Zaniolo'nun aşil tendonuna tam olarak basmadığını gösteren görüntüyü cep telefonuyla çekerek beIN Sports Program Koordinatörü Murat Caner'e ulaştırdığı belirtildi. Orta'nın bu görüntünün maç özetine eklenmesini istediğini ifade eden Haluk Yürekli, Galatasaray-Kasımpaşa maçının özet görüntülerinde daha önce yer almayan Donk-Zaniolo pozisyonunun bu talep sonrası yer alamaya başladığını öne sürdü.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU

Bu iddialar sonrası sosyal medya adeta karıştı. Ayaklanan Galatasaray taraftarı, "Lale Orta istifa" etiketini kısa süre içerisinde gündemin üst sıralarına taşıdı.

Kaynak: Haberler.com / Spor

Galatasaray Kasımpaşa Lale Orta Spor Haberler

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Bakmadan Geçme

Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300 Halkbank ATM para çekme limiti ne kadar? Halkbank ATM'lerden en fazla ne kadar para çekilebiliyor?
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

500

Yorumlar (2)

ercan gurbhetchi:

%99 doğrudur. MHK başkanı Fenerbahçe üniversite danışma kurulu üyesi. Fbli. Var neden hakemi çağırıp pozisyonu izletmedi. NET kırmızı. Topsuz alanda Donk geliyor Zaniola ya tekme atıyor.

30
13
yanıtYanıtla
Erkan Aydoğdu:

Zaten hep gs haklı ona penaltı çalınmalı rakip kırmızı kartla 10 kişi kalmalı kendileri rakibin pestilini çıkarsa da sarı kart görmemeli rakip gol atsada kesinlikle ofsayt olmasa bile ofsayt olmalı gol sayılmamalı asla ama asla

yanıt4
yanıt12
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title