Haberler

Taf ve Tdmk'dan Doping İçin Ortak Çalışma

ANKARA/DHATürkiye Atletizm Federasyonu ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu'nun (TDMK) iş birliği kapsamında doping ile mücadele konusunda temel kavramların aktarılması temalı kurslar düzenleniyor.

ANKARA/DHA

Türkiye Atletizm Federasyonu ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu'nun (TDMK) iş birliği kapsamında doping ile mücadele konusunda temel kavramların aktarılması temalı kurslar düzenleniyor.

Dopingle Mücadeleyi Kavrama Çevrimiçi Kursu adı altında verilen eğitimlerde, sporcular, antrenörler, sağlık görevlileri, kulüp çalışanları, sporseverler ve sporcu aileleri doping ile ilgili bilgi sahibi oluyor. Çevrimiçi kursun içeriğindeki bilgilerin pekiştirilmesi için çeşitli alıştırma egzersizleri, kurs sonunda ise öz değerlendirme çalışması bulunuyor.

Kursta, sporda dopingin neden yasaklandığı, Dünya Anti Doping Ajansı'nın (WADA) doping ile mücadele programı, yasaklı maddeler listesi ve gıda takviyeleri ile ilgili eğitim veriliyor. Tıbbi tedavi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler, madde sınıfları içeriğinde bulunan maddeler, özellikleri, etkileri, yan etkileri ve tedavide kullanımı ve doping kontrolünün sonlandırılması kurallarına dikkat edilmesidir.

Doping ile mücadelenin kavranmasını sağlamak amacıyla yapılan kurslar şimdiye kadar 500 kişiye ulaştı. Dopingle Mücadeleyi Kavrama Çevrimiçi Kursu'na 212 kişi kayıt yaptırdı. 116 kişinin sertifika almaya hak kazandığı kursa, 78 sporcu, 34 antrenör katıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Dopingle Mücadele Komisyonu Türkiye Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title