Haberler

Şampiyon Sporcular Darıca'da Gençlerle Buluştu

Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen, “Şampiyon sporcuların Darıca Buluşması” programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir anısını anlatan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Yarıştan hiç haberi olmamasına rağmen hazırlık yaparken bizleri aradı ve tek tek konuşarak moral...

Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen, "Şampiyon sporcuların Darıca Buluşması" programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir anısını anlatan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Yarıştan hiç haberi olmamasına rağmen hazırlık yaparken bizleri aradı ve tek tek konuşarak moral verdi" dedi.

Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen eski, yeni şampiyon sporcuların Darıca buluşması, yerel yönetimlerde spor ve spora bakış açısı konulu söyleşi gerçekleştirildi. Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşinin moderatörlüğünü spor spikeri Emre Tilev yaparken, eski atlet ve milli takım antrenörü olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, eski milli karateci Haldun Alagaş ve milli karateci Eray Şamdan konuşmacı olarak yer aldı.

"Maddi anlamda futbolcuların çok gerisindeyiz"

Programda konuşan milli karateci Eray Şamdan katılımcıdan gelen sporcu olursam bana maddi getirisi ne olur sorusuna, "Şuanda beni geçindirebilecek kadar para kazanıyorum. İyi bir para aldığımı söyleyebilirim. Annem babama yük bindirmeden kendi masraflarımı karşılayabiliyorum" dedi.

"Devlet bize çok büyük imkanlar verdi"

Eski Milli Karateci Haldun Alagaş ise, "Ben 36 senedir aktif olarak spor yapıyorum. Bugün karşılaştırdığım zaman bir futbolcunun yada profesyonel anlamda bir tenisçinin çok çok gerisindeyiz ama devlet bize çok büyük imkanlar verdi. Özellikle milli takıma yükseldikten, şampiyon olduktan sonra KPSS'ye girmeden direk devlet memuru olma hakkını kazandırdı. Önemli olan yaptığın işten memnun olabiliyor musun olamıyor musun? Belki çok para kazanabilirsin ama mutsuzsundur. Bir taraftan da hayatını idame ettirecek kadar para kazanıyorsundur, çok mutlusundur. Orada önemli olan o seçimi yapmak" diye konuştu.

"Tek tek arayıp hepimize moral verdi"

Antrenörlük yaptığı dönemde yaşadığı bir anıyı anlatan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Sayın Cumhurbaşkanımız o dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Biz Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarımızı yaptık ve gittik. Tabi gidişimizden haberi var fakat yarışmanın saatinden, ne zaman başlayacağından hiçbir bilgisi yok. Müsabakanın başlamasına 10-15 dakika kala bir baktık telefonun ucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla o kadar işinin yoğunluğuna rağmen, sporcularımızı, bizi motive edecek konuşma yaptık. Tek tek konuştu. Unutamayacağım anılarımdan bir tanesi bu oldu" şeklinde konuştu.

Programın sonunda Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, programın moderatörlüğünü yapan Spor Spikeri Emre Tilev, eski Milli Karateci Haldun Alagaş ve milli karateci Eray Şamdan'a hediye takdim etti. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Şükrü Karabacak Darıca Spor Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Macron'dan Filistin sözü: Gerekli reformlar yapılırsa tanırız

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Bakmadan Geçme

30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342 Arda Güler'in bonservis bedeli ne kadar? İşte Arda Güler'in piyasa değeri
Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

Çorum'un Alaca ilçesini sel vurdu! Evler ve tarım arazileri sular altında kaldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title