Haberler

Rezan Epözdemir: "Herkes haddini bilecek" -2-

Güncelleme:

- Rezan Epözdemir: "Herkes haddini bilecek" Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Ç.Rizespor Başkanı Tahir Kıran'a cevap vererek, "Galatasaray Başkan Yardımcısı'na kimse şov yapıyor diyemez. Herkes haddini bilecek.

- Rezan Epözdemir : "Herkes haddini bilecek"

İSTANBUL - Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Ç.Rize spor Başkanı Tahir Kıran'a cevap vererek, "Galatasaray Başkan Yardımcısı'na kimse şov yapıyor diyemez. Herkes haddini bilecek. Sayın Tahir Kıran'a kişisel olarak bu ifadeyi iade ediyorum. Kimse Galatasaray başkan yardımcısına kimse şov yapıyor diyemez. Bu belgeyle kimin şov yaptığı ortaya çıktı" dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Rezan Epözdemir, Çaykur Rize spor Başkanı Tahir Kıran'ın açıklamalarına cevap verdi. Epözdemir, "Sayın Tahir Kıran'ın sözleri manipülatif, gerçek dışı. Hukukçuları yanlış yönlendiriyor. Kendisi zor durumda kalacak. Oğulcan ile ilgili görevi kötüye kullanmaktan ötürü bir şikayette bulunacağımızı açıkladık. 4 Ağustos'ta bir basın toplantısı yapıp belgelerle süreci anlattım. Sayın Tahir Kıran, bugün Tahkim Kurulu'nu şikayet edeceğimi ama etmediğimi, şov yaptığımı söylüyor. Biz 11 Ağustos'ta şikayet ettik Tahkim Kurulu'nu. İyi takip etsinler. Bir yandan şikayet yok deyip, bir yandan Tahkim şikayetini geri çekin diye protokole madde koydurmak istiyorlar. Tahkim Kurulu'ndan ve üyelerinden ziyade, Sayın Tahir Kıran ve arkadaşları takip ediyor. Kimler bu dosyayla ilgili çaba gösteriyor, baskı gösteriyor. Baskıyla bu itiraza takipsizlik kararı verecekler. Bunu tarihe not düşelim. Siz bu dosyaya niye bu kadar kıymet verip takip ediyorsunuz? İlgilileri bu kadar takip etmiyor bu dosyayı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurduk, yetkisizlik nedeniyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na devredildi. Şu an dosyamız derdest. Dolayısıyla sözleri gerçek dışı. Yalandan demeci kimin verdiğini tüm Türkiye gördü şimdi. Kimin yalan attığının takdiri yüce kamuoyunundur. Sansasyonel kaygılarla biz açıklama yapmıyor. Galatasaray başkan yardımcısına kimse şov yapıyor diyemez. Herkes haddini bilecek. Sayın Tahir Kıran'a kişisel olarak bu ifadeyi iade ediyorum. Kimse Galatasaray başkan yardımcısına kimse şov yapıyor diyemez. Bu belgeyle kimin şov yaptığı ortaya çıktı.

Bu dosya için kimlerin baskı yaptığını biliyoruz. Gerekirse açıklarız. Bir şikayet dosyasını çılgınlar gibi adliyelerde takip edip, baskı uygulamak, bulmaya çalışmak. Taraf olmayan Tahir Kıran'ın kıymet kutsiyet atfedip konuşması çok ilginç. Dosya numarasını verdik başkaca failler nedeniyle takipsizlikle sonuçlanacaktır. Vicdani kanaatim budur. Sayın Tahir Kıran, 'Kıvırmasınlar' demiş. Kimin yalan attığı kıvırdığı bu belgeyle ortaya çıktı mı, çıktı. Galatasaray'a etmiş olduğu telkinin gereğini yerine getirip hassasiyet gösterecek mi, bakacağız. Biz kurumsal refleksleri olan bir spor kulübüyüz. Türkiye'nin en büyük STK'larından biridir. Hiçbir baskıya tehdide boyun eğmeden hak arama özgürlüğünü kullanır. Kimseden korkmaz. Bizi başkalarıyla karıştırmasın Sayın Tahir Kıran. Kıvırmasınlar, yalan söylemesinler sözleri yakışık almaz. Kimin kıvırttığı, kimin yalan söylediği bu belgelerle ortaya çıktı" diye konuştu.

"Sayın Başkanımız, kendisine dönemediği için özür dilemiş"

PFDK'yı da ayın 27'sinde şikayet ettiklerini belirten Rezan Epözdemir, "Başkanımızın özür dilediğini söylüyor Sayın Tahir Kıran. Sayın Başkanımız, kendisine dönemediği için özür dilemiş. Konunun aslına ilişkin bir özür yok. Bizim başkanımız nezaketten taviz vermeyen ama Galatasaray'ın menfaatlerini önceleyen seçilmiş başkandır. Başkanımız maille anlaşmanın olmayacağını söyledi. Ben de Sayın Tahir Kıran'ın mesajları var. Şöyle yazıyor; kardeşim sen bu işi halledersin diyor. Ben de diyorum ki, bu olmaz diyorum. Sayın Tahir Kıran, tahkimden şikayetini geri çekersin diyor. Ben de Whatsapp mesajları var. Sen başkanla konuş, seni dinler diyor bana. Ben de bu onursuzluktur, Galatasaray geri adım atmaz diyor. Kalkıp bunları mı açıklayalım biz de. Bel altı vurulursa gerekeni söylemek zorunda kalırız. Fatih Hocamızla ilgili müspet değerlendirmeler yapıyor. Başkanımız ve benle ilgili menfi sözleri var. Düne kadar Fatih Terim ile ilgili neler söylediğini Türkiye biliyor.

Fatih Hoca bizim için değerli ve kıymetlidir. Teknik konuların tamamında tek yetkili kişidir. Galatasaray'ın idari ve yönetsel anlamda tek patronu Burak Elmas'tır. Seçilmiş, Galatasaraylıların teveccühüne mazhar olmuştur. Buradan Florya ile bizim aramızda ikilik çıkarmaya yönelik bir iş bizde prim yapmaz. Galatasaray'ın tek patronu Burak Elmas'tır. Dolayısıyla bir iradeyi esas almak istiyorsa, Burak Elmas'ı alabilir. Bu konu hukuki bir konudur. Bu konuda karar almaya yetkili Burak Elmas'tır. Burada bir ikilik, kutuplaşma prim yapmaz. Galatasaray'a bu sökmez. Boşu boşuna uğraşmasın" ifadelerini kullandı.

"Bize göre bu mesela kapanmıştır"

"Yalan demeç veren, şov yapan, kıvıran kim, belgelerle ortaya koyduk. Gerisi, kamuoyunun takdiridir" diyen Galatasaray Başkan Yardımcısı, "Galatasaray'ın sponsorlarından bahsetmiş. Rizespor'un sponsorları, iştirak şirketleri, bir kamu bankasından kim kredi aldı biliyoruz. Tüm kamuoyunun bildiği maruf bir davayı bir daha konuşmayalım. Böyle bir açıklama gelmeseydi, konuşmayacaktık. Tehdit edeceklerine, baskı kuracaklarına, bizi sindireceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bizim tek derdimiz, başka kimlik ve gözlük bunun arkasında yok, asla olamaz. TFF Hukuk Kurulları, tarafsız ve bağımsız olması. Bizim mücadelemiz bu. Hukuk bumerang gibidir, atarsın gelip seni bulur. Biz adaleti başkaları için de istiyoruz. Rizespor ile, Rizespor halkıyla hiçbir problemiz yok. Bizim için çok kıymetliler. Rize özelinde önyargımız söz konusu olamaz. Rizespor ve Rize halkı çok kıymetlidir. Bu açıklama talihsiz. Herkes kendine yakışanı yapar. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Bize gelen paraları TFF, 'Vermeyin' dememize rağmen onlara ödeyecek. Oyuncuya vize verilecek. Yaptığımız şikayet müspet sonuçlanırsa, bu paramız faiziyle geri verilecek. Olmazsa hukuka saygı duyacağız. Bize göre bu mesele kapanmıştır."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Rezan Epözdemir Galatasaray Tahir Kıran Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Adana'da damat dehşeti! 4 kişiyi silahla öldürüp bebeğini de alarak kaçtı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla, 10 yıllık eşinden boşandı

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title