Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı - Haberler
Haberi Paylaş

Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı

Haberler.com - Spor
 - Güncelleme:

Maradona'nın Sevilla'dan takım arkadaşı Javier Pineda, Türkiye'de Galatasaray ile oynadıkları hazırlık maçında yaşadıklarını anlattı. Pinada, "Tüm stat, 'Maradona, Maradona' diye bağırıyordu. Bu inanılmaz bir şeydi bizim için, Türkiye'de çok fazla seveni vardı" ifadelerini kullandı.

Futbol dünyasının acı kaybı Diego Armando Maradona'nın Sevilla'dan takım arkadaşı Javier Pineda, Arjantinli efsaneyi ve 1992-93 sezonunda Türkiye'de Galatasaray ile oynadıkları ve 1-1 sona eren dostluk maçında yaşadıklarını anlattı.

Türkiye'de güzel vakit geçirdiklerini belirten Pineda, "Maradona'nın transferini finansal olarak karşılayabilmek amacıyla Sevilla turlar yapıyordu. 1993'te Türkiye'ye gittik, Galatasaray'ın sahasında maç yaptık. Tüm stat, "Maradona, Maradona" diye bağırıyordu. Bu inanılmaz bir şeydi bizim için, Türkiye'de çok fazla seveni vardı" dedi.

Javier Pineda, Maradona'nın kişiliği hakkında ise bir anısından yola çıkarak şunları anlattı;

"Bir maçta oyundan alındı, çok sinirliydi, kimseye bir şey demedi, sadece hocaya dik dik baktı. Bir gün sonra idmanda, tüm takım arkadaşlarımızın önünde, oyuna girenden özür diledi, doğru hareket etmediğini belirtti. 33 yaşında, futbolun en büyük ismi özür diliyordu, biz utanmıştık."

Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdıPineda ve Maradona

"Her zaman topu sana en iyi şekilde verirdi. Önüne bırakırdı, tek yapman gereken koşmaktı. Maradona'ya topu vermek, bir anlamda sigorta yaptırmaktı. Real Madrid'i 2-0 yenmiştik mesela, o maçta onun sahadaki vahşiliğini daha iyi görmüştüm."

"Herkese karşı eşitti, herkese adildi. Kimseye farklı yaklaşmıyordu. Genç, yaşlı, yedek, hiç oynamayan oyuncu... Onun için fark etmezdi, herkese cömertti. Kolundaki saatini beğenenlere ertesi gün saat hediye ediyordu. Herkes için, her şeydi."

Haberler.com - Spor

Galatasaray, Sevilla, Türkiye, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

DÜLGER:

MAÇI TV NAKLEN VERECEKTİ AMA NEDENSE MAÇ BİR TÜRLÜ BAŞLAMIYORDU SEBEBİ İSE GALATASARAY ATLETICO MADRIDE PARA ÖDEMESİ YAPMADIĞI İÇİN ATLETİCO MADRİD SAHAYA ÇIKMIYORDU KOCA GALATASARAY REZİL OLMUŞTU MARADONA İSE DALGA GEÇER GİBİ KALECİNİN YANINDA FİNCAN İLE KAHVE İÇİYORDU KISACASI TÜRK FUTBOLU VE GALATASARAY İÇİN UTANÇ GECESİYDİ. . YAKLAŞIK 1 SAAT SONRA PARAYI ÖDEDİLERDE MAÇ BAŞLADI. .

TERİM:

Kova Hayrettin yine gülüyor :)

çeto:

benim bildiğim kova lakabı yaşarındı, ama hayrettin de az kova değildi, ama maradona nın gs ile maç yapmış olması beni mutlu etti

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title