Haberler

  Avrupa Şampiyonu "Ömer Faruk"

  Avrupa şampiyonu karateci Ömer Faruk Ateş, yeni başarılar peşinde.

  Avrupa şampiyonu karateci Ömer Faruk Ateş, yeni başarılar peşinde. Küçük yaşta ağabeyiyle karate sporuna başlayan 20 yaşındaki milli karateci Ömer Faruk Ateş, 15 yıllık kariyerine iki Avrupa şampiyonluğu sığdırdı. Milli karateci Ömer Faruk Ateş: "Bizi ayakta tutan şeyin Türk bayrağını göndere çekme duygusu olması lazım. Allah bütün sporcu kardeşlerime bu duyguyu yaşatmayı nasip etsin"

  Sakarya'da küçük yaşta ağabeyiyle başladığı karate sporunda iki kez Avrupa şampiyonu olmayı başaran 20 yaşındaki milli karateci Ömer Faruk Ateş, yeni başarılara imza atmak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Geçen ay Macaristan'da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanan milli sporcu Ömer Faruk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, karate sporunu 15 yıldır sürdürdüğünü söyledi.

  Milli takıma girmek için çok çaba sarf ettiğini dile getiren Ömer Faruk, inancı sayesinde Avrupa şampiyonu olmayı başardığını kaydetti. Kendine inanmayan sporcunun, başarılı olsa dahi bir yere kadar madalya kazanacağını anlatan Ömer Faruk, "Beni ayakta tutan şey, inancımdı, isteğimdi. Milli takıma girdim ama daha kampa başlamadan bir ay önce çarşıda yürürken finale çıkıyormuşum hissiyatını yaşamaya başlamıştım. Bu hissiyatın arkasından gittim, buna yönelik çalıştım. Yorulduğum zaman oldu. Bırakacak gibi oldum, o hissiyat yine aklıma geldi, buna tutunarak çalıştım." diye konuştu.

  Milli sporcu Ömer Faruk, Türk bayrağını dalgalandırmanın çok güzel bir duygu olduğunu, bunun kelimelerle anlatılamayacağını dile getirerek, "Yurt dışında bizi yenen birisi olduğu zaman 'Birini yendim.' demiyor, 'Türk'ü yendim.' diyor. Biz de aynı duygu çerçevesi içerisindeyiz. Bizi ayakta tutan şeyin Türk bayrağını göndere çekme duygusu olması lazım. Allah bütün sporcu kardeşlerime bu duyguyu yaşatmayı nasip etsin." ifadelerini kullandı.

  Aile desteğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Ömer Faruk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Annem gece gündüz hiç durmaksızın kıyafetlerimizi yıkıyor. Allah razı olsun hepsinden çok yardımcı oluyorlar. Diyet yapıyoruz, annem benimle beraber kalkıyor, benimle beraber yatıyor. Onlar olmasa ben çoktan bırakmıştım bu sporu. Tek başına yürünebilecek bir şey değil. Arkadaşların, takım arkadaşların, ailen, çevren olacak. Her biri bence başarının birer basamağı."

  "2028 Olimpiyatlarında derece almak istiyorum"

  Yaşı tutmadığı için 2020 Olimpiyatları'na katılamayacağını aktaran Ömer Faruk, "2024'te de şu anda karate gözükmüyor. Hedefim 2028. İnşallah 2028'de Olimpiyatlarda yarışmak ve derece almak istiyorum. Şu anda Sakarya Üniversitesinde antrenörlük 2. sınıf öğrencisiyim. Antrenörlük yapmak istiyorum, aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olmak istiyorum." şeklinde konuştu.

  Karate sporuna yeni başlayacaklara tavsiyelerde de bulunan milli sporcu, şunları kaydetti: "İlk başlarda çok sıkılacaklar çünkü önce bizim temel vücut kaslarımızı buna alıştırmamız gerekiyor. 15 yıldır yapıyorum bu sporu. Sakatlıktan, yoğun antrenmandan, arkadaş çevremden uzak kalmamdan milyonlarca kez bırakma isteğim olmuştur ama er ya da geç bunun ekmeğini bir yerde yiyecekler ve 'İyi ki bırakmamışım.' diyecekler. Sabırlı ve istekli olsunlar. Çalışmak istemeyebilirler, bir gün olmaz, ikinci gün olur ama istek her zaman olması gerekiyor. Düzenli bir şekilde antrenmanlarına devam etsinler."

  Ömer Faruk, devletin verdiği imkanlarla karate sporuna ilginin her geçen gün arttığını, Avrupa Şampiyonası'nda 2 yıldır takım halinde birinci olduklarını, Dünya Şampiyonası'nda da takım halinde birincilik kürsüsüne çıkmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

  Kaynak: Hürriyet / Spor

  Ömer Faruk Ateş Haberler

  Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

  Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

  Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

  Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

  Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

  Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

  Bakmadan Geçme

  Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
  14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

  14 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismar! Olayı öğrenen anne, 2 kişinin evini ateşe verdi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title