Ahmet Çalık'ın ailesi Suriye'deki mazlumları unutmadı! 750 aile için gıda kolisi bağışladılar - Haberler
Haberi Paylaş

Ahmet Çalık'ın ailesi Suriye'deki mazlumları unutmadı! 750 aile için gıda kolisi bağışladılar

Haberler.com - Erdem Aksoy - Spor
 - Güncelleme:

Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Konyasporlu Milli futbolcu Ahmet Çalık, Türkiye'yi yasa boğdu. Vefatının ardından arkadaşları 27 yaşındaki futbolcunun yardımsever kişiliğini anlatırken, Çalık'ın ailesi de oğulların hayrına Suriye'deki savaş mağduru mazlumlara dağıtılmak üzere 750 aile için gıda kolisi bağışladı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Milli futbolcu Ahmet Çalık, tüm futbol camiasını hüzne boğdu. Genç futbolcu evlilik evraklarını hazırlamak için gittiği Ankara yolunda trafik kazası geçirmiş ve hayatını kaybetmişti.

Vefatının ardından Çalık ile çalışan birçok teknik direktör ve beraber futbol oynadığı arkadaşları yardımsever kişiliğini anlatmıştı.

Çalık'ın ailesi, İHH İnsani Yardım Derneği aracılığı ile çocuklarının hayrına Suriye'deki savaş mağduru mazlumlara dağıtılmak üzere 750 aile için gıda kolisi bağışladı.

Tecrübeli teknik direktör İsmail Kartal Ahmet Çalık için şu ifadeleri kullandı, "Gayet de güzel gidiyordu. Bir insan olarak çok düzgün saygılı bir insandı. Bulunduğu ortamda herkese saygı duyuyordu. Ara ara altyapıdan oyuncular çağırarak onları etrafına alıp yemeklere götürüyordu. Onlara abilik yapıyordu. Onlara destek oluyordu. İnançlı bir çocuktu. Gerçekten çok üzgünüm. Alt yapıdan gelen çocuklara krampon alıyordu, harçlık veriyordu. Türk futbolu ve Konyaspor camiasının başı sağ olsun"

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Spor

Ahmet Çalık, Konyaspor, Suriye, Spor, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (10)

vedat cici :

ahmet çalık ligi kaldırılmalı

vedat cici :

allah kabul etsin diyemiyecem ülken dururken ahmet çalık için üzüldü herkes ama bu davranışla ailesini ve tüm sülelasını kınıyorum olmadı

corci:

Türkler dururken hala suriyelileri besleme derdindeler

Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title