Haberi Paylaş

Ahmet Çakar'dan Erden Timur hakkında bomba iddia: Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm

Spor Haberleri

Yorumcu Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur hakkında olay yaratacak bir iddia da bulundu. Ahmet Çakar, Erden Timur'un tarikat lideri Cemalnur Sargut'un elini öptüğünü ve bu anların videosunu gördüğünü öne sürdü.

Beyaz Futbol programında yorumculuk yapan Ahmet Çakar, spiker Ertem Şener ile yaptığı sohbette gündemi sarsacak iddialarda bulundu.

Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un dün yaptığı açıklamalardan yola çıkarak başladığı konuşmada, ""Erden Timur bir projedir. Galatasaray'ın batıya açılan kapısında şu anda ikinci adam statüsündeki Erden Timur, Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm. Videosu var"

"Özel hayatıdır karışamam. Ama bu ülke cemaatlerden çok çekti. Son 8-10 yılda neler olduğunu herkes biliyor. Sonuçlarını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Cemâlnur Sargut, 1952 yılında İstanbul'da mutasavvuf bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Gençlik yıllarında felsefeye alaka duymuş olup büyük felsefecilerin yaşamını araştırmış, bu ilmin hayat bulamayan bir ilim olduğu düşüncesine erişince Mevlânâ'ya yönelmiştir. Kimya mühendisi olup yirmi yıl kimya öğretmenliği yapmıştır.Hocası Sâmiha Ayverdi'nin tesirinde olan Cemâlnur Sargut, Kur'ân-ı Kerîm ve karşılaştırmalı Mesnevî çalışmalarına başlamış, 24 yaşında gençlerle başladığı Mesnevî çalışmalarıyla geniş çevreye hitâp etmiştir. Türk Kadınlar Kültür Derneği'nin İstanbul şubesi başkanıdır. Tasavvufun insanlığın ortak dili olabileceği inancında olup bu konuda uluslararası sempozyumlar düzenlemektedir. Cemalnur Sargut, hocası Samiha Ayverdi tarafından 1966 yılında kurulmuş olan Türk Kadınları Kültür Derneği'nin (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. TÜRKKAD, Cemâlnur Sargut'un liderliğinde tasavvufun kişi ve toplumların ortak dili, ortak nefesi olabileceği inancıyla her kesimden bilim, kültür ve sanat insanını, manevi şahsiyeti ve her düzeyden dinleyiciyi bir araya getiren uluslararası sempozyumlar düzenlemektedir. Bu konferanslarda, İslâm tasavvufunun günümüz sorunlarına getirdiği çözümler ele alınmaktadır.

Ahmet Çakar'dan Erden Timur hakkında bomba iddia: Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm

Cemalnur Sargut Ahmet Çakar Galatasaray Erden Timur Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

FATİH ÖNSOY:

BELLİKİ AHMET ÇAKARIN BAHSETTİĞİ KADIN ZEKA OLARA VE EĞİTİM OLARAK KENDİSİNDEN ÜSTÜN BAKSANIZA CV SİNE...BOŞ BOŞ KONUŞAN BU GEREKSİZLER NEDEN YAYINLARA ÇIKARILIRKİ ALGIMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR...NİYE İNSANLARIN İNANÇLARI ALLERJİ YAPIYOR BU ÜLKEDE ANLAMIYORUM......

Zeki Anti:

Beşiktaşın borozanıdır bu hakem eskisi. Doktorlar buna uymayın kendi haline bırakın demiştir. Amacı belli GS'nin planlarını bozmak başka ne amacı olabilir böyle bir açıklamanın.

mastique:

bos yapmis yine Ahmet cakar. Fenerbahceliyim ama basarili olan insanlara hemen böyle karalamalar yapmak güzel ülkemde siradan bir sey olmus. Bunlarin ana nedeni basarisizlik ve cekememezlik

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title