Kulüpler Birliği ve TFF uzlaşmanın eşiğinde! Ufuk Özerten, MHK'nin yeni başkanı olmaya çok yakın - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Kulüpler Birliği ve TFF uzlaşmanın eşiğinde! Ufuk Özerten, MHK'nin yeni başkanı olmaya çok yakın

Haberler.com - Haberler | Spor

MHK'de Serdar Tatlı'nın istifasının ardından Kulüpler Birliği ve TFF, başkanlık için Ufuk Özerten isminde uzlaşmaya yakın. Pazartesi günü yapılacak toplantıda Kulüpler Birliği, Özerten dahil olmak üzere birkaç ismi TFF'ye sunacak. Son karar TFF Başkanı Nihat Özdemir yurt dışından döndükten sonra verilecek.

Serdar Tatlı'nın bir kısa mesajla MHK'deki görevinden istifa etmesinin ardından yerine kimin geçeceği merakla bekleniyor. Kulüpler Birliği ve Tff'den bazı üyeler daha önce de MHK başkanlığı yapmış Ufuk Özerten'in göreve getirilmesini istiyor.

FAAL BİR HAKEMİN MHK BAŞKANI OLMASI TALİMATLARA AYKIRI

Türkiye gazetesinin haberine göre; Radikal sistem değişikliğine kadar geçici bir MHK düşüncesi masada. Prensip olarak eskiden görev yapmış hiçbir ismin MHK Başkanı olmasına sıcak bakılmıyor. Geçiş dönemi için Kulüpler Birliği'nde ve TFF cephesinde Ufuk Özerten ismine sıcak bakanlar var. Faal bir hakemin MHK Başkanı olması talimatlara ve Kulüpler Birliği'nin isteğine de ters.

UFUK ÖZERTEN'İN KISA SÜRELİĞİNE GÖREVE GETİRİLMESİ DE GÜNDEMDE

Kulüpler Birliği, pazartesi günü TFF'ye uzlaştığı birkaç ismi ve ekibi bildirme düşüncesinde. Nihai karar için ise yurt dışında olan Başkan Nihat Özdemir'in dönmesi bekleniyor. Daha önce MHK başkanlığı yapan Ufuk Özerten'in bu kritik dönemi geçirmek için kısa süreliğine göreve getirilmesi de gündemde.

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Recep Aykun:Merkez Hakem Kurulu başkanlığına Ali KOÇ seçilsin. Fenerbahçe'yi şampiyon yapsın. Biz de Fenerbahçe'yi ve Ali KOÇ'u tebrik edelim:))) Bu memlekette bir kulüp başkanı istemedi diye Bir hakem görevden alınamaz Cevap Yaz 8 2 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title