Volkan Demirel lafı hiç eğip bükmedi: Pereira, Fenerbahçe'yi Anadolu takımı gibi oynatıyor - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Volkan Demirel lafı hiç eğip bükmedi: Pereira, Fenerbahçe'yi Anadolu takımı gibi oynatıyor

Haberler.com - Haberler | Spor

Yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan Volkan Demirel, Vitor Pereira'nın felsefesini sert şekilde eleştirdi. Demirel, Fenerbahçe'nin büyük takımı gibi değil Anadolu ekibi gibi oynadığını, değişikliklerin oyunun dengesini bozduğunu ifade etti.

Uzun yıllar Fenerbahçe'nin kalesini koruyan Volkan Demirel, sezon başında az bir süre de olsa birlikte çalıştığı Vitor Pereira'nın oyun planını eleştirdi. Demirel, bu sezon Pereira'yı pek çok kez ağır şekilde hedef aldı.

Hücumda üretkenlik olmadığını vurgulayan Demirel, "Senin sorunun üretememek. Rossi ve Pelkas topları ezdi. Senin problemin ileri uçta çözemeyen oyunculardan kaynaklanıyor. Oyunun gidişatı öndeki değişiklikleri gösterirken gidip defans üçlüsünü bozarak, arkadaki dengeyle oynadı" dedi.

Demirel, amacının sert eleştiri olmadığını vurgulayarak, "Yapılan değişiklikler sonrasında böyle bir skor almak tepkileri hocaya yöneltiyor. Biz de kimseyi eleştirmek, yanlış yaptığını söylemek istemiyoruz ama gerçeği söylemek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin büyük takım gibi oynamadığını belirten Demirel, "Fenerbahçe bugün, sanki bir Anadolu takımı gibi yerleşmiş, kaptığı toplarla hızlı hücuma kalkmaya çalışıyor gibi. Beni rahatsız eden bu. Geçiş hücumu futbolda var. Hızlı hücum, tek pasta atak var ama Fenerbahçe oyununun tüm maç boyunca buna dayalı olması rahatsız ediyor. Koşuyorlar, mücadele ediyorlar, defans üçlüsü de takımı iyi çıkarıyor ama Fenerbahçe'nin bir set oyunu, yerleşik saha oyunu yok. Fenerbahçe'nin biraz daha kısa paslarla rakip sahada pozisyon bulması gerekiyor" değerlendirmesini yaptı.

Haberler.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
ADANALI :bu adamı seviyorum. yorumları çok isabetli Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title