Son Dakika: Fenerbahçe Beko'da başantrenör Igor Kokoskov ile yollar ayrıldı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Son Dakika: Fenerbahçe Beko'da başantrenör Igor Kokoskov ile yollar ayrıldı

Haberler.com - Haberler | Spor

Son dakika: Fenerbahçe Beko, Igor Kokoskov'la yolların ayrıldığını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, "Kulübümüze, koçumuzun Dallas Mavericks'in teknik ekibine katılması yönündeki talep iletilmiştir. Koçumuzla yapılan görüşmelerde kendisi, ailevi nedenler ve NBA'e dönme görüşü doğrultusunda Amerika'da çalışma isteğini şube yönetimimize iletmiştir" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe Beko'da bir dönem sona erdi. Sarı-lacivertli kulüp, başantrenör Igor Kokoskov'la yolların ayrıldığını resmen açıkladı. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, NBA takımı Dallas Mavericks'in teknik ekibine katılmak için teklif alan Sırp antrenörün, bu teklifi kabul ettiği belirtildi.

Igor Kokoskov'un ayrılığının ardından Fenerbahçe Beko şu açıklamayı yaptı:

"YENİ SEZON HAZIRLIKLARI KOÇUMUZUN İSTEKLERİNE GÖRE ŞEKİLLENDİRİLMİŞTİR"

2020-2021 sezonunda Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın başantrenörlüğünü yapan Igor Kokoskov ile yollarımız ayrılmıştır. Bilindiği üzere Takımımız, 2021-2022 sezonu kadro yapılanmasına oldukça erken bir tarihte başlamış, birçok önemli transfere imza atarak kadrosunun büyük bölümünü haziran ayı sonlanmadan tamamlamıştır. Yönetim Kurulumuz, Takımımızın yeni sezona dair tüm kadro çalışmalarını kulübümüzle sözleşmesi 2022-2023 sezonunun sonuna dek devam eden antrenörümüz Igor Kokoskov ile uyumlu şekilde, kendisinin tercihlerine göre yürütmüş; kamp programı ve hazırlık maçları dahil olmak üzere tüm yeni sezon hazırlıkları da Takımımızın ihtiyaçları doğrultusunda yine koçumuzun isteklerine göre şekillendirmiştir.

"KULÜBÜMÜZ, IGOR KOKOSKOV'UN AYRILMA İSTEĞİNE SAYGI GÖSTERMİŞTİR"

Kamuoyunda da yer aldığı şekilde Kulübümüze kısa bir süre önce, koçumuzun NBA takımlarından Dallas Mavericks'in teknik ekibine katılması yönündeki talep iletilmiştir. Koçumuzla yapılan görüşmelerde kendisi, ailevi nedenler ve NBA'e dönme görüşü doğrultusunda bu teklife sıcak baktığını; Amerika'da çalışma isteğini şube yönetimimize iletmiştir. Kulübümüz, bu noktada Igor Kokoskov'un ayrılma isteğine saygı göstermiştir. Igor Kokoskov'a, Takımımıza yaptığı katkıları için teşekkür ediyor, kariyerinin yeni döneminde başarılar diliyoruz. Erkek basketbolda Avrupa'nın en önemli markalarından biri haline gelen Fenerbahçe Beko, 2021-2022 sezonunda da yoluna emin adımlarla devam edecek ve Takımımızın yeni sezon teknik ekip yapılanması en kısa sürede netleştirilerek taraftarlarımızla paylaşılacaktır."

Son Dakika: Fenerbahçe Beko'da başantrenör Igor Kokoskov ile yollar ayrıldı
Haberler.com - Spor Haberleri
500