Son dakika: Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, dünün ardından bugün bir kez daha rekor kırdı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son dakika: Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, dünün ardından bugün bir kez daha rekor kırdı

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Son dakika: Merkez Bankası'nın faizi yüzde 19'dan yüzde 18'e indirmesiyle doların yükselişi hızlandı. Dün 8.80 ile rekor kıran kur, bugün 8.86 ile rekor tazeledi.

Merkez Bankası'nın politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 19'dan yüzde 18'e indirmesinin ardından dolarda hızlı bir yükseliş yaşandı. Dün 8.80 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören kur, bugüne de rekorla başladı. Kur 8.86 ile rekor tazeledi.

Dolar saat 11.30 itibarıyla 8.83'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 10.37'den, sterlin ise 12.11'den alıcı buluyor.

Altının gram fiyatı ise 499 lira seviyesinde bulunuyor. Çeyrek altın 817 liradan, cumhuriyet altını ise 3.328 liradan satılıyor.

Dün faizde indirime giden Merkez Bankası piyasaları terse yatırdı. Ekonomistler, Merkez'in bu ay faiz indirimini es geçmesini bekliyordu. AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu, Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 19 seviyesinde sabit bırakacağını tahmin etmişti. Merkez Bankası'nın kendi düzenlediği Piyasa Katılımcıları Anketi'ne de benzer sonuçlar yansımıştı.

Son dakika: Faiz indiriminin etkileri devam ediyor! Dolar, dünün ardından bugün bir kez daha rekor kırdı
Haberler.com - Ekonomi Haberleri
Yorumlar (11)
Ömer ALKAN:Türk lirasının değer kaybetmesi, ev kiralarının, enerjinin ve gıda fiyatlarının fahiş derecede zamlanması milletin sürekli borçlanması ve batak halinde yaşaması bunlar sürekli olağan şeyler, hain vatandaşlar olarak biz bu durumları abartıp, vaveylayı kopartıyoruz, halbuki AKP'nin vatandaşları hallerinden ve durumlardan memnunlar yani çokta şey etmeyin :D
ali cik:Faizin indirilmesi çoook isabetli oldu ! Umarım bu indirime devam edilir ! Böylece ekonomiye bir canlılık gelmiş olur ve vergilerimizin faiz ödemelerine gitmesine önemli derecede engellenmiş olur ! Helal olsun sana ekonomi bakanımız sayın Kavcıoğlu !
Doğrucu Davud:İyi başarılı ekonomi yönetimi bu mu şimdi? Başkan istediği için, onun sözü yere düşmesin diye bu indirim yapıldı görülüyor. Zira faiz indirimi yapılacak bir ekonomik ortam mı var da yapılıyor yok. Doların fırlayacağını benim gibi sıradan insanlar bile bilirken bu faiz indiriminin nedeni nedir. İhracatçı daha zengin olsun diye mi? Bence EVET. Vatandaş kimin umurunda. Dövizle ne işin var ki diyenler artık bunu diyebilecek mi; Çanakkale köprü geçişi 15 EURO diye açıklanan bir ülkede?...
500
title