Son Dakika: Doktorların maaş ve ek göstergeleriyle ilgili önerge Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Son Dakika: Doktorların maaş ve ek göstergeleriyle ilgili önerge Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi

Haberler.com, Mesut Şahin - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamayla doktorlara 2 bin 500 ile 5 bin lira arasında zam yapılacağını söyledi. Konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bakan Koca'nın müjdesinin ardından hekimlere ek gösterge zammı, TBMM Genel Kurul'nda teklife eklenerek kabul edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti grup toplantısının ardından sağlıkçılara yönelik zamlarla ilgili konuştu.

Hekimlere 5.000 TL'ye kadar zam planlandığını belirten Bakan Koca, "Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis'te tüm grupların desteğini bekliyoruz" dedi.

MECLİS'TE KABUL EDİLDİ

Bakan Koca'nın açıklamalarının üzerinden henüz 4 saat geçmişken, konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Doktorların maaş ve ek göstergeleriyle ilgili önerge Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi

TBMM, TL, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

ALP ALP:

Sağlık çalışanlarının iki kalemde yatan emekliliğe yarısı yansıyan maaşlarının tek kalemde yatmasını istiyoruz. Bu şekilde maaş alan tek meslek mensupları..

omer turan:

doktorlar kadar öğretmenlerde hemşirlerde bu hakka sahip olmalı. bir zümreye haksız kazanç sağlanmıştır kınıyorum sizleri.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title