RTÜK İzleme Birimleri Bölgesel Eğitim Semineri

RTÜK İzleme Birimleri Bölgesel Eğitim Semineri

Çankırı'da Yapılan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İzleme Birimleri Bölgesel Eğitim Semineri Sona Erdi.

RTÜK İzleme Birimleri Bölgesel Eğitim Semineri

Çankırı'da yapılan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İzleme Birimleri Bölgesel Eğitim Semineri sona erdi.

Ilgaz Doruk Otel'de 3 gündür devam eden ve RTÜK'ün kuruluşu bulunmayan illerdeki yayınları izlemek için güvenlik mensuplarına verdiği seminere 24 ilden 45 kişi katıldı. Seminere katılanlara Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, Sinop Valisi Zeki Şanal ile birlikte Emniyet Genel Müdürü Nurettin Örnek, Güvenlik Daire Başkanı Yardımcısı Ahmet Zeki Gürkan, RTÜK Genel Sekreteri Şeref Ataklı ve Çankırı İl Emniyet Müdürü katılım belgelerini verdi.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, "Bu seminer dolayısı ile 24 ilin temsilcilerini ağırlamaktan da onur duymaktayız. Öteden beri sesli ve görüntülü yayınların yarattığı tedirginliklerle boğuşan kamu yöneticileriyiz. Grubun sıra dışı yaşamlarını konu eden yayınlar, milli ve manevi değerlerimizi ciddi olarak tahrip eden bir yayın anlayışı idi . RTÜK bunu disipline etme yönünde her gün giderek daha dikkatli strateji ile takip etmekte. Basın özgürlüğünü kısıtlamadan ama değer yargılarının da tahribine izin vermeyecek şekilde kontrol ediyor" dedi.

RTÜK, ilerleyen günlerde yerel yayın yapan kuruluşların yayınlarını kendi birimlerinden inceleyecek. Bunu yaparken de bölgede bululan bazı kuruluşların alt yapısını kullanacak.

(ES-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA