Rıdvan Dilmen'den Burak Yılmaz'ın Mesut Özil'le ilgili sözlerine tepki

Rıdvan Dilmen'den Burak Yılmaz'ın Mesut Özil'le ilgili sözlerine tepki

25.01.2021 10:39 | Son Güncelleme: 25.01.2021 11:16

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil'i değerlendirdi ve Burak Yılmaz'ın sarf ettiği sözlere tepki göstererek "Mesut Özil, Türkiye'nin bir değeridir. Ülke sevgisi olmasa bu yaşta gelir mi Allah aşkına?" ifadelerini kullandı. Dilmen ayrıca Beşiktaş taraftarına da "MesutOl" kampanyası için çağrıda bulundu.

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Mesut Özil transferini NTV'de değerlendirdi ve dikkat çeken sözler kullandı.

İşte Dilmen'in sözleri;

Kampanyaya katıldım, "MesutOl" yazdım gönderdim. Fenerbahçelilerin de bu taşın altına elini koymasında fayda var. Ucundan da bir Fenerbahçeli olarak, az çok hizmetimiz olmaya devam etsin. Bütün taraftarların da katkıda bulunacağını düşünüyorum. Beşiktaşlılar da "MesutOl" yazsın atsın.

"BİZİM LİGİMİZ MESUT İÇİN DEZAVANTAJ"

1 hafta önce kızıma da anlattım, 1 hafta sonra oynamaz Mesut diyordu. 1,5 saat sabah, 1,5 saat akşam idman yapardık biz. Her türlü idman yapıyorsunuz, yorulabilirsiniz ama akşam uyursunuz. Maç oynadığınız zaman ama 1,5-2 gün kendinize gelemezsiniz, uyumanız çok zor, ağrır her yeriniz. Eski futbolcularımız, abilerimiz de bilir, istediğin kadar idman yap, maç oynamak yorucudur. Mesut'un dezavantajı, bizim ligimiz, arkası dönük sert bir lig. Premier Lig'de ve La Liga'da arkası dönük alacak topları.

"HERKESE İHTİYACI VAR"

Fenerbahçe'nin Mesut'u ekonomik kullanması için diğer oyunculara da ihtiyacı var. Sert bir orta saha ve önünde Mesut. Ben Nisan ayına kadar Mesut Özil'in 90 dakika oynamasını beklemiyorum. Asıl hedefinin 3,5 yıllık sözleşme yaptığı için, önümüzdeki yazdan sonra faydalı olmasını bekliyorum. Ben Galatasaray maçında bile, 6 Şubat'ta 11'de olma ihtimalini zayıf görüyorum.

"BONSERVİSİ ELİNDEYKEN İSTERLER"

Mesut'un hayatındaki planlamasında, ailesinin ya da menajerlerinin 35-36'dan önce Türkiye'ye gelmemek vardır. Baktığımızda yaşı çok değil. ABD'den de isteyenler vardı, Sevilla'nın istediğini de ben biliyorum. Bonservisi elinde olan Mesut'u kim almaz? Bize gelmesi bizim ülkemizin uluslararası ilişkileri için de çok önemli.

"OLAĞANÜSTÜ ÜCRETLER YOK"

Mesut Özil düşünüldüğü gibi olağanüstü rakamlarla gelmedi, Acun Medya'nın da sponsorluğunun payı oldu. Türkiye'ye gelmesinin nedeni, burada sevdiği büyükler vardı. Almanya değil de keşke Türkiye Milli Takımı'nda oynasaydı elbette.

"ÜLKE SEVGİSİ OLMASA GELİR Mİ?"

Burak'ı severim ama keşke böyle konulara girmeseydi. Mesut'un Londra'nın merkezinde Filistin ile ilgili konuştuğunda Burak "Seninle gurur duyuyorum Mesut" demişti. Onu deyip, bunu demek olmuyor. Mesut bu ülkenin bir değeridir. 12 milyon pound kazanıyordu Arsenal'de. Ülke sevgisi olmasa bu yaşta gelir mi Allah aşkına?

"BUNDAN SONRA İŞ MESUT'TA"

Evin oğlu mevzusu oldu, başkanın ırkçılık yapacak hali yok. Bizim çocuğumuz bu. Almanya - Türkiye maçında tabii ki gol atacak, oradaki halini, nasıl davrandığını da görüyoruz. Yıpratmamak lazım, bundan sonra iş Mesut'ta. Türkiye ve Fenerbahçe gereğini yaptı, Fenerbahçe de Mesut Özil için bir şanstır.

Rıdvan Dilmen'den Burak Yılmaz'ın Mesut Özil'le ilgili sözlerine tepki
Haber Yorumları (18)
HADİ ORDAN!!!!: TÜRKİYE''nin değeriymiş!!!o alamanların değeri olduğunu GAVUR MİLLİ TAKIMInı SEÇEREK belli etti RIVAN EFENDİ. SENİN dediğin gibi olsaydı ona TEKLİF EDİLDİĞİNDE tereddütsüz TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI''nı seçerdi. O ÇOK BİLMİŞ AKLINI KENDİNE SAKLA. al sana bir demet tiyatro: Kaynak Yeniçağ: Mesut Özil’in neden Alman Milli Takımı''nı seçtiği ortaya çıktı. “Hocam, sürekli oynatacaksanız Türk Milli Takımı’nı seçerim, aksi halde Almanya Milli Takımı beni bekliyor” ''Ben kendimi Alman hissediyorum''
İSMAİL: bak kardeşim ben ts liyim fener bahçeyi de günahım kadar sevmem mesut özil olayına gelince yusuf yazıcı dünya sıtarı olma yolunda bizim milli takıma son 5 dakika kala oyun giriyor bundan dolayı belki haklı olabilir diye düşünüyorum saygılar
TURKOGLU: Belliki palavracinin birisin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title