Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları dolup taştı

Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları dolup taştı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Kontrollü normalleşme sürecinde yüksek riskli iller dışında tüm illerde kafe, restoran ve pastaneler açıldı. Oturarak müşteri kabul edilmesi kararının ilk gününde AVM'lerin yemek katı dolup taştı.

Dün yapılan kabine toplantısının ardından kontrollü normalleşme adımları çerçevesinde restoran ve kafeler çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek. Yasağın kalkmasının ardından yüksek riskli iller içerisinde yer alan İstanbul'da da kafe ve restoranlar açıldı. Kontrollü normalleşmenin ilk gününde AVM'lerin yemek katı müşterilerle doldu taştı.

Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları doldu taştı

"OTURARAK YEMEK YEMEK GERÇEKTEN MUTLULUK"

Çoğunlukla AVM çalışanları ve yakında çalışanların yemek yemek için gediği görüldü. Kimi vatandaşlar kontrollü normalleşmeden memnun olduğunu dile getirirken kimileri ise erken bir karar olduğunu ifade etti.

Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları dolup taştı

Yemek yemek için AVM'ye gelen Serkan Uladağ, "Oturarak yemek yemek gerçekten mutluluk. Daha önce alıp ayaküstü yiyorduk. Büyük bir lüksmüş gerçekten. Farklılık her zaman mutlu ediyor. Umarım böyle devam eder" dedi.

Kübra Kayaoğlu ise özellikle bu durumun esnaf için mutluluk verici olduğunu dile getirirken, "Geldiğimizde garipsedik zaten alıp gideceğiz diye düşündük ama oturup yiyebildik" diye konuştu.

Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları doldu taştı

KARARDAN MEMNUN OLMAYANLAR DA VAR

AVM çalışanlarından Nefise Berberoğlu, "Personel olduğumuz için mecburen gelip oturacağız ancak erken bir karar olduğunu düşünüyorum. İlk gün olmasına rağmen AVM'ye girenlerin sayısında artış var. İnsanların 'her zaman yemek yediğimiz yerde buluşalım' diyerek randevulaştığını duydum. Bizi geriye götürecek bence" ifadelerini kullandı.

Besime Kartal da "Çok zorunlu olmadığı sürece çıkmayı düşünmüyorum. Bu kararın erken olduğunu düşünüyorum. Temkinli olmaya devam edeceğim. Yeni kararın kalabalığı artıracağını ve mutasyonlu virüsü yayacağını düşünüyorum" dedi.

Restoranlar açıldı; AVM'lerin yemek katları dolup taştı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (19)
SERKAN GÜNGÖR: Yorum yapan çalışan süper özetlemiş.
DE: Yanlış bir tavsiye olacak ama kimse kendini evde kısıtlamasın, fırsat varken çıkabilen çıksın, zaten 3 ay sonra yeniden gelir yasaklar.
HAFİZE: 1 yıl boyunca aç kaldınız zaten , hemen koşun dışarı yemek yemeğe , geri gelsin yasaklar çok mutluyduk biz. Keşke yasaklar hiiiiç bitmese. . . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title