Rekabet Kurulu, TEMSA'nın devrine onay verdi

TEMSA'nın ortak kontrolünün Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ iştiraki Exsa Export ile PPF Beer Topholdco B.V. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

08.07.2020 16:52 | Son Güncelleme: 08.07.2020 18:14

Rekabet Kurulu, TEMSA'nın devralma işlemine izin verilmesini kararlaştırdı.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, TEMSA Ulaşım Araçları San. ve Tic. AŞ'nin ortak kontrolünün Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ iştiraki Exsa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma AŞ ile PPF Beer Topholdco B.V. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

SATIŞ 019 YILINDA YAPILMIŞTI

Sabancı Holding, TEMSA'yı 2019'un mayıs ayında İsviçre merkezli True Value Capital Partners şirketine satmıştı. Ortağı Çekya merkezli Skoda Transportation ile şubat ayında iyi niyet mektubunu imzalayan Sabancı ve Skoda, TEMSA'yı almak için resmi kurumlara başvuru yapmıştı.

Rekabet Kurulu, TEMSA'nın devrine onay verdi
Haber Yorumları (8)
ÇELİK: Ülkemizin özetini mi merak ediyorsun? Yorumları oku ve iki paragraflık metni anlayamamış bir güruh gör. İşte onlar azınlık değil, unutma, Türkiye''de f okuduğunu anlamıyor. O yüzden herhangi bir konuda, derinlikli ve nispeten zor metinler okuyarak kendini geliştir. Böylece hayattan çok daha fazla keyif alan, bilgili, okuduğunu anlayan biri olursun.
AMA BAK BEE: Aynı kardeşim güldüm ya okuduğunu anlayaman çoğunluklu bir milletiz
ÖMER TURAN: satın abi satın. babalar gibi satın. sonu ne olacak. onu sat bunu sat. hovarda gibisin.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title