Haberler

Meral Akşener'den hükümete çağrı: Emekliye seyyanen 11 bin lira zam yapın

Güncelleme:

Emeklilerin merakla beklediği bayram ikramiyesi yüzde 50 zamla 2 bin liradan 3 bin liraya yükseldi. Döviz kuru üzerinden hesaplama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Açıkça görüyoruz ki emeklinin bayram ikramiyesi artmayıp aksine azalmış, kuşa dönmüş" derken seyyanen zam önerisini de gündeme getirdi.

AKŞENER'DEN GRUP TOPLANTISINDA DİKKAT ÇEKEN SÖZLER

İYİ Parti'nin grup toplantısında konuşan Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Emeklilere bayram ikramiyesi uygulaması ilk kez 2018'de başlamış, bizim baskımızla vermek zorunda kalmıştı. Çıka çıka 2000 liraya çıkartıldı. Önümüzdeki bayramda yüzde 50 artış yapıldı. Bu bir artış mı kayıp mı? 2018'de bir emeklinin bayram ikramiyesi 250 dolara denk geliyordu. Bugün 97 dolara denk geliyor. O da dolar yerinde durursa.

"EMEKLİNİN BAYRAM İKRAMİYESİ KUŞA DÖNMÜŞ"

Açıkça görüyoruz ki emeklinin bayram ikramiyesi artmayıp aksine azalmış, kuşa dönmüş. Emeklilerimize yine yokluk layık görülmüş, açlığa mahkum edilmişler.

'SEYYANEN ZAM' VE 'KÖK MAAŞ' ÇIKIŞI

Göstermelik vaatler ikramiyeler yetmez, emeklilerimizi daha fazla enflasyona ezdirmeyin. Mayıs ayında söylediğiniz sözü tutun, seyyanen 11 bin lira zam yapın. Hem en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesini çıkarmış olursunuz hem de emekli maaşları arasındaki farkı adil şekilde korumuş olursunuz. Kök maaş işinden de derhal vazgeçin. Bu önerimizi yaptınız yaptınız, yapmazsanız sandıkta en büyük tokadı emeklilerimizden yiyeceksiniz."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Meral Akşener İYİ Parti Politika Ekonomi Güncel Haberler

500

Yorumlar (48)

Yüksel Kocadağ:

AKP zam vermek istiyor ama kasa boş yurt dışı girişte yok eli kolu bağlı .Emeklide oy vermez artık.oylarda fena düşüş olacak..

368
66
yanıtYanıtla
Selim Güler:

Yüksel kasa bos degil dolu herkese cok iyi zam yapildi senin gibileri Allah doyursun artik.

yanıt74
yanıt304
Tolga Tplg:

Bunlar gitsin emekliye yüzde 20 den fazla vermez kimse

yanıt70
yanıt222
esrefpasali:

matbaa denilen alet var bir gunde milyarlar basar, paramiz varki ithal ediyoruz, buyuk sirketlerin vergi borclarinin %90 silinmez, itibardan tasarruf edilmez..paramiz olmasa uzaya gidemezdik..

yanıt62
yanıt13
ARSLANOĞLU Hakan:

Kendi huzur haklarına yüzde 500 zam yapıp, Emekliye 3 bin lira bayram ikramiyesi vermeyi ödül görüyorlar.

315
19
yanıtYanıtla
Selim Güler:

Almanyada cok para var gel o zaman .Yasam neymis gör burada

yanıt33
yanıt132
Hülagü Han:

emekli aç emekli bitik emekli barınamıyor emekli geçinemiyor ülkenin kalkınması için üretime katkısı olup vergi ödeyen insanların emeklerinin karşılığı bumu

268
19
yanıtYanıtla
Selim Güler:

Sen emeklimisin? Eger acsan Allah doyursun seni

yanıt26
yanıt237
Tolga Tplg:

Aç mı. Ne verdilerki ne istiyorlar. Sadece 65 yaş üstüne verilsin gerisine yok

yanıt0
yanıt2
Serdar içli:

Kimin söylediği önemli değil önemli olan vatandaş için doğruların söylenmesi Evet burada bir doğru var açlık sınırı 16.000 TL iken 10.000 TL alan yıllarca emek vermiş emekliler var bu yüzden seyyanen 11.000 TL zam olmalı

233
5
yanıtYanıtla
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title