Haberler

CHP'nin MHP'ye bayram ziyaretine ekonomi eleştirisi damga vurdu: Kriz nedeniyle vatandaş mutsuz

Güncelleme:

Kurban Bayramı dolayısıyla CHP'den MHP'ye yapılan ziyarete CHP heyetinin ekonomiyle ilgili eleştirileri damga vurdu. CHP'li Deniz Yavuzyılmaz, ekonomik kriz nedeniyle vatandaşın bayramda mutsuz olduğunu belirterek emeklilerin ve dar gelirlilerin geçinme zorluğu yaşadığını hatırlattı.

Geleneksel olarak gerçekleştirilen siyasi partiler arası bayramlaşma ziyaretinde, Kurban Bayramı dolayısıyla MHP heyeti Cumhuriyet Halk Partisi heyetini kabul etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu, Gençlik Kolları MYK Üyesi Eda Albayrak'tan oluşan CHP heyeti, MHP ile bayramlaştı. Ziyarette CHP'lilerin ekonomiyle ilgili eleştirileri öne çıkarken MHP'den ise kitlerle ilgili açıklama yapıldı.

"MAALESEF BAYRAMDA EKONOMİK KRİZ NEDENİYLE VATANDAŞ MUTSUZ"

Partiler arası bayramlaşmaların Türkiye'de artık geleneksel hale gelmesinin genç siyasetçilere bırakılan bir miras olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, "Siyasetin doğruları ve güzellikleri olduğu kadar zorlukları ve sıkıntıları da var" diye konuşarak, şunları aktardı: "Türkiye'de yaşanan özellikle gerginleşen siyasi ortamda ölçüsü kaçan açıklamalar, üslubun sertleşmesi gibi bazı durumlar bu gibi bayramlarda aslında daha iletişime açık, daha diyaloğa açık, daha fazla kucaklaşabilme imkanını da sağlamış oluyorlar.

CHP'nin MHP'ye bayram ziyaretinde ekonomi eleştirisi damga vurdu: Kriz nedeniyle vatandaş mutsuz

Bayramlar güzel ancak maalesef bu bayramda ekonomik krizin vatandaşlarımızda bir mutsuzluk, bir umutsuzluk söz konusu. Özellikle asgari ücrete iyileştirme yapılmayacağı yönünde hükümet kanadından gelen açıklamalar en düşük emekli aylığının geçinebilme sınırının çok altında kalması.

"NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR CÜMLESİNİ SIK DUYDUĞUMUZ SÜREÇTEYİZ"

Emeklilerimizin geçinememesi ve çeşitli toplum katmanlarında da ekonomik krize bağlı çok travmatik sıkıntıların yaşanıyor olması, bayramın bütünüyle tüm toplum kesimlerinde aynı heyecanı oluşturduğunu söylemek oldukça zor. Biraz daha nerede o eski bayramlar cümlesini aslında sık duyduğumuz bir sürecin içindeyiz. Bu bakımdan ümit ediyorum bu bayramdan başlayarak ekonomideki önceliklerin ihtiyaç duyan geçim sıkıntısı yaşayan, işsizlik altında ezilen gençlerimizin de dahil edilip sorunlarının hızla çözüldüğü bir sürece dönüşsün. Bu sürece dönüşmesi için de biz tabii siyasi partilerin varlık nedeni bu sorunların çözümüne katkı sağlamak ve bu doğrultuda iddialar ortaya koymak. Bu anlamda da biz de her zaman kolektif bir çalışmaya hazır olduğumuzu bu konuda vatandaşımızın sorun sıkıntılarını duyurmak adına da mücadele devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum."

CHP'nin MHP'ye bayram ziyaretinde ekonomi eleştirisi damga vurdu: Kriz nedeniyle vatandaş mutsuz

MHP'DEN KİTLERLE İLGİLİ VURGU: YASAL DÜZENLEME SÖZ KONUSU DEĞİL AMA...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya 5 yıl yoğun bir çalışma temposunun olduğuna değinerek, "Kitlerin hem alt komisyonları hem de üst komisyonlarında çok önemli konular konuşuldu. Tartışıldı, kararlara bağlandı. Bu kitlerle ilgili yasal düzenleme henüz somut bir şeyi söz konusu değil ama söylediğiniz kadarıyla ifade etmek gerekirse, hazine aslında kitlerin sahibi. Hazine aslında işin ve şirketleri sahibi. Kim adına? Sonuçta bu millet adına, devlet adına sahipliğini yapıyor. Öteden beri de hazinenin sahiplik kartını kullanarak daha bir yönlendirici olma durumu var ama kitlerin tamamen ayrı bir statüsü de var.

CHP'nin MHP'ye bayram ziyaretinde ekonomi eleştirisi damga vurdu: Kriz nedeniyle vatandaş mutsuz

Kitler yönetim kurullarıyla yönetilir. Bakanlıklar yani kitin ait olduğu ilgili ilgili birimler icrasına karışamazlar. Sadece denetim ve gözetimiyle ilgilenirler. O anlamda bir düzenlemenin yapılması da bu anlamda çok da bir sıkıntı oluşturmayabilir. Çünkü hazine daha çok kontrolcü bir yaklaşımla icracı bakanlıklar daha farklı yaklaşabilirler. O ayrım konusunda o sınırlar konusunda belki esnetme gayretleri olabilir. Yani aslında sizin bakış açınızla bakınca hazinenin bu işi kontrol altına alması belli yönetiminde götürmesi, diğer o sektörel veya da ilgili bakanlıkların çıkarması önemli. Tabii Yönetim Kurulu Başkanı olmamak genel müdürleri o kurumda yönetsel olarak biraz zayıflatır. Ama o denge denetim mekanizması açısından bakıldığındaki şu anda kitlerin bir kısmında uygulama zaten var. Genel müdürün Yönetim Kurulu Başkanı olmadığı kitler var. Yani onların sonuçları, uygulama sonuçları başarılı görüldü ki böyle bir şeye de girildi" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Yavuzyılmaz Kurban Bayramı Ekonomi MHP Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500

Yorumlar (6)

ERKAN ÜNAL:

Ana muhalefet sonunda muhalefet olmayı öğrendi,akp kendine çeki düzen vermezse ana muhalefet olma yolunda gidiyor

24
14
yanıtYanıtla
Özkan Çelik:

Şimdi anlayan anlatsın, Türkçe meali Akp yapar bizde tastiklerize getiririz bu açlık ve emekli veyahut asgari ücretliyi diyorsunuz heeee... Ne emekli ne asgari ücretli nede işçiler asla umrunuzda değil ama biz bunu hak ettik, toplumlar nasıl hak ediliyorsa öyle yönetilir diye boşuna dememiş....

15
4
yanıtYanıtla
ismail Yasin:

vatandaşı takan yok.. biz oy verenler bunu görmeliyiz..

19
0
yanıtYanıtla
Baki Güven:

Ben anlamadım kitler mitler yani ne demek istiyorsunuz? Malesef bu duruma yapıcak birşey yok diyorsunuz heralde.

2
1
yanıtYanıtla
birol atess:

Aman yanlis soz etmeyin sultan dinliyor

3
0
yanıtYanıtla
Twister:

sağır sultan bile duydu .. hayır yok

yanıt1
yanıt0
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title