Örselli'de Dokuma Tezgâhları Kuruldu, Üretim Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Örselli'de Dokuma Tezgâhları Kuruldu, Üretim Başladı

Örselli'de Dokuma Tezgâhları Kuruldu, Üretim Başladı
Bültenler - Haberler | Güncel

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Kadınlar Üretiyor Ekonomi Canlanıyor' projesi kapsamında Örselli Mahallesi'nde kurulan halı dokuma atölyesinin açılışı yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkeziyle ortaklaşa yürütülen projede kadınlar dokuma tezgâhının başına geçerek, geleneksel Yuntdağı halısının üretimine başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'Kadınlar Üretiyor Ekonomi Canlanıyor' projesi kapsamında Örselli Mahallesi'nde halı dokuma atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, İŞKUR İl Müdür Vekili Alaattin Aslan, Yunt-Der Başkan Yardımcısı Halil Selcen, Örselli Mahalle Muhtarı Halil Mezik katıldı. Hayırlı olsun dilekleriyle yapılan kurdele kesiminin ardından, katılımcılar atölyede üretim yapan kadınları ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi verdi

Proje hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, " Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak hazırladığımız projemizle Zafer Kalkınma Ajansından 1 milyon 70 bin TL destek kazandık.Kazanılan bu destekle Yuntdağı bölgesinde kurduğumuz halı dokuma atölyesinde İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle de el halısı dokuma kursu açtık. Atölyemizde, yaklaşık 18 kadınımız hizmet alıp, kök boyalarla yapılan iplerle halı dokuyorlar. Bu projemizin bir ayağı. Bunun bir diğer ayağı da Manisa Merkez, Soma, Akhisar, Alaşehir gibi ilçelerimizde 6 üretici kooperatifimize destek veriyoruz. İnşallah ileriki zamanda buradaki arkadaşlarımıza istihdam sağlayarak sürdürülebilirliği sağlamak istiyoruz" dedi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Ekonomi, Manisa, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title