Orhan Gencebay'dan dikkat çeken dolar yorumu: 70'li yıllardaki sıkıntının yanında bu hiçbir şey - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Orhan Gencebay'dan dikkat çeken dolar yorumu: 70'li yıllardaki sıkıntının yanında bu hiçbir şey

Haberler.com / Ecem Altan - Haberler | Magazin

Telefonla bağlandığı canlı yayında döviz kurlarının artışından bahseden Orhan Gencebay, "Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70'lerdeki 90'lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil" dedi.

Usta sanatçı Orhan Gencebay, Beyaz TV'de yayınlanan Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak dövizdeki hareketlilik hakkında konuştu. Bu konunun abartıldığını düşünene Gencebay, yıllar önce yaşanan ekonomik sıkıntıları örnek gösterdi.

Gencebay, canlı yayında ekonomiyle ilgili şunları söyledi: "Bu kadar abartılı konuşulması, son derece rahatsız edici. Burada art niyet var, bilinçsizlik var. Doların ilk defa bu kadar çıktığını görüyor bazı insanlarımız. Yani yüzde 100 çıktı."

"Bu, bana göre kasıtlı çıkarıldı. Yabancıların yapmak istedikleri planlarına, projelerine göre çıkmıştır. 90'larda, her yıl yüzde 100'e yakın çıkıyordu dolar. Biz bunları yaşadık. Yüzde 7 bin 500 faiz alınır mı? Alınıyordu. Türkiye faiz veren bir ülke durumuna sokuldu. Bizi soydular, sömürdüler. Türkiye bunları yaşadı."

"Evet, bir sıkıntı var, pandemi nedeniyle bütün dünya yangın yeri. Bu geçecek, abartmasınlar. Evet, sıkıntı var ama 70'lerdeki 90'lardaki sıkıntıların yanında hiçbir şey değil. 70'lerde can güvenliği bile yoktu. 3 yılda bir yurt dışına çıkılıyordu. Arabası olan 1 depo benzin alabiliyordu. Karneyleydi her şey. Kuyruklar, karneler. Can güvenliği yoktu."

Ecem Altan
Magazin Sorumlusu Haberler.com - Magazin Haberleri
Haberler.com - Magazin Haberleri

Orhan Gencebay, Ekonomi, dolar, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (11)
Burak Karakas:lan bir biz mi mutlu degiliz bu durumdan , sank yillar once acti bunlar Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Altay Bozkurt:Orhan baba! bu laflar babaligina yakismadi!!! bırak asgari ücreti, sana 5000 tl net maas vereyim, ve seni aylık kirası 1700tl olan sıradan bir daireye koyalım! ve sonra sen TEKRAR YORUM YAP ! OLURMU BABACIM !!! dip not: tabiiki 3 çocuğun da var yanında bakman gereken!!! ne dersin ? babacık. Cevap Yaz 1 28 Yayından Kaldır
kaso piro:Bu adam milletin duygularıyla oynuyor farkında degil Cevap Yaz 5 30 Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title