Ordu'ya 6 Bin Kapasiteli Salon Müjdesi

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu'ya salon müjdesi vererek, "Yeni spor salonun en az 6 bin koltuk kapasiteli, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlara uygun, çok amaçlı bir salon olacak.

Ordu'ya 6 Bin Kapasiteli Salon Müjdesi

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ordu'ya salon müjdesi vererek, "Yeni spor salonun en az 6 bin koltuk kapasiteli, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlara uygun, çok amaçlı bir salon olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Milletvekili Gündoğdu, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Ordu 6. Olağan İl Kongresindeki "Ordu'ya yakışan, layık olduğu bir salon yapmamız lazım." ifadesinden sonra harekete geçildiğini ve konunun Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a iletildiğini vurguladı.

Kısa süre içinde Ordu'ya yeni bir spor salonu yapılması için çalışmaların başladığını aktaran Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Ordu'ya yakışan, layık olduğu bir salon yapmamız lazım. Büyük bir salonun yapımıyla birlikte, çok daha muhteşem toplantıları hem mazruf, hem zarf olarak icra etmiş oluruz, o gün de yakındır inşallah. Yeni spor salonun en az 6 bin koltuk kapasiteli, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlara uygun, çok amaçlı bir salon olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu'ya büyük bir spor salonu yapılmasıyla ilgili talimatını Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ile de görüştük. Kendisi yer tahsisi yapılmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getireceklerini belirtti."

Yer tahsisi için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile görüşüldüğü bilgisini de veren Gündoğdu, "Ordumuza yapılacak olan spor salonu için çalışmalara başladık. Bu kıymetli eser için Sayın Cumhurbaşkanımıza tüm Ordulu hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA