Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri

Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri

Büyükşehir Belediyesi 2011 Kültür Sanat Sezonu Ocak Ayında Düzenlenecek 15 Etkinlikle Başlıyor.

Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri

Büyükşehir Belediyesi 2011 Kültür Sanat Sezonu Ocak ayında düzenlenecek 15 etkinlikle başlıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki konserden tiyatroya, söyleşiden konferansa kadar yine dolu dolu bir kültür sanat programı hazırladıklarını ifade ederek, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin kültür sanat hayatına renk katmaya devam ediyoruz. Her yaşa ve her zevke hitap eden etkinliklere hemşerilerimizin katılımları bizi mutlu ediyor. Bu ilgi bizi yeni projeler geliştirmeye ve daha iyisini yapmaya teşvik ediyor. Ocak ayı ile birlikte yeni sezonunu açıyoruz" dedi.

Ocak ayında öne çıkan etkinliklere de değinen Başkan Özhaseki, 2011 yılına görkemli bir başlangıç yapacaklarını kaydederek, "Konservatuarımız tiyatro topluluğu 2011 sezonunda perdelerini büyükler için 'Vay Başımıza', çocuk oyunlarında ise 'Meddah Amca ve Bremen Mızıkacıları' ile açacak. Klasik Türk Müziği Konseri'nde Melihat Gülses Kayserililerle buluşurken, Türk Sanat Müziği Konserinde ise ülkemizin seçkin gruplarından birisi olan İstanbul Sazendeleri en güzel eserlerini Kayserililer için seslendirecek. Türk Tasavvuf Müziği Konserinde Erkan Mutlu dinleyenlerine eşsiz bir akşam yaşatacak.

Yaşadığı kenti daha yakından tanıyan tanıdıkça daha çok seven ve bu şehir için yeni projeler ortaya koyan gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak için düzenlediğimiz ve bugüne kadar yaklaşık 35 bin gencin katıldığı 'Yaşadığımız Kent Kayseri' programının bu ayki konukları, Kayserispor teknik heyeti ve futbolcuları olacak. Bu etkinlikle ilköğretim çağındaki çocuklarımıza zengin Türk Edebiyatımızın seçkin eserlerini tanıtacağız. Bu programlara ilave olarak Ocak ayında yine konser, söyleşi ve tiyatro gibi etkinliklerimiz devam edecek. Bütün sanatsever hemşehrilerimizi etkinliklerimize bekliyoruz" diye konuştu.
OCAK AYI PROGRAMI
02-16-30 Ocak Pazar Çocuk Tiyatrosu "Bremen Mızıkacıları" Şehir Tiyatrosu/13:00
05-12-19 Ocak Çarşamba- 25 Ocak Salı Türk Öykülerinden Seçmeler
Şehir Tiyatrosu/14:00
08 Ocak Cumartesi-14 Ocak Cuma Tiyatro Oyunu "Vay Başımıza"
Şehir Tiyatrosu/19:30
09-23 Ocak Pazar Çocuk Tiyatrosu "Meddah Amca" Şehir Tiyatrosu/13:00
11 Ocak Salı Türk Tasavvuf Müziği Konseri "Konuk Sanatçı: Erkan Mutlu"
Şehir Tiyatrosu/19:30
21 Ocak Cuma TSM Konseri "İstanbul Sazendeleri" Şehir Tiyatrosu/19:30
26 Ocak Çarşamba Yaşadığımız Kent Kayseri Programı "Kayserispor"
Meclis Salonu/11:00
26 Ocak Çarşamba TSM Konseri "Konuk Sanatçı:Melihat Gülses"

Kaynak: Bültenler