Muslu Haberleri

Muslu haber, Muslu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muslu - 6.12.2018
Din, Diyanet Milletimizin Çimentosudur"
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ile Mardin'e gelen Prof.
Muslu - 3.12.2018
Tika'dan Kırgızistan'daki Engelli Çocuklara Destek
TİKA tarafından hayata geçirilen projenin açılış törenine, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ın eşi Vasilika Fırat, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, Türk diplomatların eşleri ile yüklenici firma yetkilileri katıldı.
Muslu - 1.12.2018
Kudüs Sadece Filistinlilerin Değil Tüm Müslümanların Meselesidir"
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a Tahran ziyaretinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr.
Muslu - 30.11.2018
Türkiye ve İran'ın Ümmetin İstifadesine Sunacağı Çok İş Var"
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a Tahran ziyaretinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr.
Muslu - 29.11.2018
Diyanet İşleri Başkanı, Katar'da Yunus Emre Enstitüsü'nü Ziyaret Etti
Erbaş, ziyaret ettikleri ülkelerde, Yunus Emre Enstitüsü'nü görmekten, duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Hakikaten bize gurur veriyor, iftihar ediyoruz. Çalışmalarını gördükten sonra 'yıllar önce kurulmalıydı' diyoruz." ifadelerini kullandı. Enstitüye, Katar'daki faaliyetlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Erbaş, şunları söyledi: "Özellikle Türkçe eğitimi noktasındaki gayretleriniz bizi gerçekten sevindiriyor. Dil, iletişimin en önemli vasıtasıdır. Dil olmayınca iletişim olmuyor. Tabii sadece dil öğretmekle kalmıyorsunuz, medeniyetimizi de bir şekilde tanıtmaya çalışıyorsunuz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun." Başkan Erbaş, ziyaretin sonunda enstitüde Türkçe eğitimi verilen derse katılarak yabancı öğrencilerle sohbet etti. Söz konusu ziyarette Başkan Erbaş'a, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ve Başkanlığın üst düzey yöneticileri eşlik etti.
Muslu - 28.11.2018
İslam Toplumlarının Güvenliğini Tehdit Eden Hareketlere Karşı Birlikte Mücadele Edilmeli"
Ziyarette, Başkan Erbaş'a, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın üst düzey yöneticileri eşlik etti.
Muslu - 28.11.2018
Diyanet İşleri Başkanı Katar'da
Ziyarete Erbaş'ın yanı sıra Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın üst düzey yöneticileri katıldı.
Muslu - 26.11.2018
Diyanet İşleri Başkanı Ürdün'de
Başkan Erbaş'a Ürdün ziyaretinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Başkan Yardımcıları Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Dr.
Muslu - 25.11.2018
İzmir'de Mevlid-i Nebi Programı
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu'nun da katıldığı programda, tasavvuf müziği dinletisi sunuldu, "Mevlid-i Nebi" adlı kısa film izletildi.
Muslu - 24.11.2018
46 Öğrenci Hafızlık Beratını Aldı
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mustafa Muslu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.
Muslu - 23.11.2018
İstanbul'da Sabah Namazı Buluşmaları
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ve İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, gençlerle sabah namazında bir araya geldi.
Muslu - 19.11.2018
Türk Diplomatların Çocukları Kırgız Keçe Çadırının Kurulumunu Öğrendi
Etkinliğe Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, müşavirler, ataşeler, büyükelçilik çalışanları, KKTC Bişkek Temsilcisi Atınç Keskin ile TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu ile aileler katıldı.
Muslu - 17.11.2018
Futbol: Hazırlık Maçı
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapılan hazırlık maçına Bursaspor, Muhammed Şengezer, Burak Kapacak, Barış Yardımcı, Vergini, Onur Atasayar, Ramazan Keskin, Sebahattin Muslu, Yusuf Erdoğan, Saivet, Çağatay Yılmaz, Umut Nayir 11'iyle çıktı.
Muslu - 11.11.2018
2018 Yılı Hac ve Umre Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı"
Toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Prof. Dr. Ramazan Muslu, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, 2018 yılında hac organizasyonunda görev yapan ekip başkanları, kafile başkanları ve irşat görevlileri katıldı.
Muslu - 7.11.2018
Kırgız Üniversitelerinde Türk Dili ve Kültür Merkezleri Yaygınlaşıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 1962'de kurulan Kırgızistan Devlet Teknik Üniversitesinde (KDTÜ) gençlere daha modern ortamda dil eğitimi verilmesi için ihtiyaç duyulan Türk Dili ve Kültür Merkezini kurdu. Türk Dili ve Kültür Merkezinin açılışına, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, KDTÜ Rektörü Prof. Dr. Muratalı Camanbayev, Eğitim Müşaviri Recep Sula, Türkiye Türkçesi Eğitim Merkezi (TTÖMER) Müdürü Ahmet Gözübol ve TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu katıldı.
Muslu - 3.11.2018
Tika'dan Kırgızistan'da Mesleki Eğitim Kursiyerlerine Sertifika
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) desteğiyle Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen mesleki eğitim kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. TİKA Bişkek Program Koordinatörlüğünün eğitim merkezinde, "3D modelleme ve animasyon", "grafik tasarım", "web dizayn", "audio ve video montaj" ve "dikiş-nakış" alanlarında 2 aylık mesleki eğitim kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ın eşi Vasilika Fırat ve TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu tarafından verildi.
Muslu - 2.11.2018
Gençlerimize Rol Model Olmalıyız"
Erbaş, Mevlidi Nebi Haftası vesilesiyle başlattıkları "Her Hocamıza 10 Genç Emanet Projesi"ne değinerek, şunları kaydetti: "Gençlerimize ulaşarak onları hayata hazırlamak, onları sıratı müstakim çizgisine yetiştirme ve o çizgi üzerinde kalmaları için çalışacağız. Peygamber varisleri olarak bunu başaracağız. Bunun için lütfen ihlasımızı, samimiyetimizi şöyle bir harekete geçirelim, inancımızı harekete geçirelim. Bunun için de ihlasımızın, samimiyetimizin yüksek olması gerekiyor. Bunun için gayret edeceğiz. Gençlerimize, çocuklarımıza sahip çıkacağız, onlara örnek olacağız, rol model olacağız." Toplantıya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Bursa İl Müftüsü İzani Turan ve çok sayıda din görevlisi katıldı.
Muslu - 30.10.2018
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 5 İlin Yeni Müftüsünü Kabul Etti
Kabule, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ile atamaları yapılan Sakarya İl Müftülüsü İhsan Açık, Muğla İl Müftüsü İbrahim Öcüt, Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan ve Kastamonu İl Müftüsü Ahmet Süzen katıldı.
Muslu - 25.10.2018
Pilot Çiftten Nikahlarını Taçlandıran Davranış
Pilotaj eğitimi sırasında tanışan ve 29 Temmuz'da evlenen Mert ve Sinegül Başar çifti, nikaha gelemeyecekler için 'nikahim.com' sitesini kurdu. Başar çifti, bu siteden yayınladıkları mesajla dünyanın dört bir yanındaki akraba ve dostlarından düğün hediyesi yerine Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne bağış yapmalarını istedi. Bu sayede bağışlarla 13 bin lira toplandı; 3 adet akülü ve 1 adet manuel sandalye alındı. Sosyal sorumluluk bilinciyle davranan Mert ve Sinegül Başar çifti bugün, TOFD'un Ataköy'deki merkezinde düzenlenen törenle ihtiyaç sahibi engellilere sandalyeleri teslim ederek, onların sevinçlerine ortak oldu. Engelliler Pınar Muslu, Yunus Emre Kiraz ve Gül Şaşmaz'a akülü sandalyeleri teslim edildi.
Muslu - 18.10.2018
Tika'dan Kırgızistan'da Mesleki Eğitim Kursiyerlerine Sertifika - Bişkek
TİKA Bişkek Program Koordinatörlüğü'nün eğitim merkezinde, "3D modelleme ve animasyon", "grafik tasarım", "web dizayn", "audio ve video montaj", "temel bilgisayar" ve "dikiş-nakış" alanında iki aylık mesleki eğitim kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu tarafından verildi.
Muslu - 18.10.2018
Tika'dan Kırgızistan'da Mesleki Eğitim Kursiyerlerine Sertifika
TİKA Bişkek Program Koordinatörlüğü'nün eğitim merkezinde, "3D modelleme ve animasyon", "grafik tasarım", "web dizayn", "audio ve video montaj", "temel bilgisayar" ve "dikiş-nakış" alanında iki aylık mesleki eğitim kursu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu tarafından verildi.
Muslu - 17.10.2018
Tika'dan Kırgızistan'a Tekerlekli Sandalye Desteği
Törene, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ın eşi Vasiliki Fırat, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, Kırgız Kızılay Başkanı Azamat Bayalinov, Bişkek Belediye Başkan Yardımcısı Asel Kulambayeva, ilgili kurumların temsilcileri, engelliler ve aileleri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muslu Haberleri | Muslu Haber - Haberler - Sayfa 6 - Muslu haberleri, son dakika muslu haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: Zonguldak, Allah'ı İzniyle Şer İttifakına Hak Ettiği....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:49:43. #1.15#
title