Müşerref: "Pakistan Tehlikeli Bir Yerde"

Müşerref: "Pakistan Tehlikeli Bir Yerde"

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, Ülkesinin Tehlikeli Bir Yerde Olduğunu ve Aşırı Dincilerin Hükümetin Yetkisini Tehdit Ettiğini Bildirdi.

Müşerref:

Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref, ülkesinin tehlikeli bir yerde olduğunu ve aşırı dincilerin hükümetin yetkisini tehdit ettiğini bildirdi.

Müşerref, bugün olağanüstü hal ve anayasayı askıya alma kararından sonra yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, militan eylemlerin başkent İslamabad'a bile sıçradığını belirterek, "radikal dinciler hükümetin iradesini kendi ellerine alıyor ve daha kötüsü ılımlılara kendi eskimiş fikirlerini kabul ettirmeye çalışıyor" dedi.

Müşerref, Ocakta yapılması planlanan ve sivil yönetime giden yolu açması beklenen parlamento seçimlerinden sonra demokrasinin yeniden kurulacağına inandığını da ifade etti.

Yüksek Mahkemeyi'de eleştiren Müşerref, mahkemenin aralarında polisin de bulunduğu devlet memurlarını cezalandırdığını ve hükümet sistemini "yarı felçli" hale getirdiğini kaydetti.

Müşerref, olağanüstü hali, demokrasiye geçişi tamamlamak için ilan ettiğini ve uluslararası toplumdan bu konuda anlayış beklediğini bildirdi.