Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı
BBC

Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı

BBC - Haberler | Spor

UEFA eski Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet almak suçlamasıyla gözaltına alındı.

Le Monde gazetesi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) eski başkanı Michel Platini'nin, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi süreciyle ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığını aktardı.

2007-2016 ARASINDA UEFA BAŞKANLIĞI YAPTI

2007-2016 yılları arasında UEFA başkanlığı görevini yürüten Michel Platini, bu sabah Fransa'da gözaltına alındı. Platini'nin 2020 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve Yolsuzlukla Mücadele Dairesi'ne götürüldüğü öğrenildi.

FIFA'NIN ETİK KURALLARI İHLALİ YÜZÜNDEN CEZA ALMIŞTI

Ancak Platini 2015'te Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından Etik Komitesi'nin tavsiye kararının ardından 8 yıl futboldan men edilmiş, FIFA'nın etik kurallarını ihlal etmekle suçlanan Platini'nin cezası önce 6, daha sonra da 4 yıla indirilmişti.

5 ADAY ÜLKE ARASINDAN KATAR SEÇİLMİŞTİ

Katar'ın ev sahipliğini yapacağı 2022 Dünya Kupası için Avustralya, Japonya, Güney Kore ve ABD de aday olmuştu. Turnuva ise Katar'a verilmişti.

Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı
BBC
Haber Yorumları (15)
FENERLİHALİT: Fenerbahceye sike ilen suclu buluyordu hadi simdik hesap ver bakalim sayin platini :-) ceplerinizi doldurun uefa baskani olarak fifa baskanlari olarak. . . .
CETO: fenerbahcenin $ike yapmadigina kaanat getiren adam bu . . . . bavulla para yolladi aziz buna . . . . . siz neyin kafasini yasiyorsunuz . . .
CETO: fenerbahcenin sike olayinida hali alti eden uefa baskani , . . bavulla para yolladi aziz yildirim bu adama, , , , , fenerbahce $ikecinin kralidir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title