Michael Phelps'ten Flaş Doping Açıklaması - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Michael Phelps'ten Flaş Doping Açıklaması

  EuroSport.com - Spor
  Michael Phelps'ten Flaş Doping Açıklaması

  Rekortmen yüzücü, şu ana kadar tüm rakiplerinin temiz olduğu bir uluslararası yarışa katıldığına inanmıyor.


  Michael Phelps'ten flaş doping açıklamasıRekortmen yüzücü, şu ana kadar tüm rakiplerinin temiz olduğu bir uluslararası yarışa katıldığına inanmıyor.


  Olimpiyat tarihinin en fazla madalya kazanan sporcusu olan eski ABD'li yüzücü Michael Phelps, rakiplerinin tamamının dopingsiz olduğu bir uluslararası yarışa katıldığına inanmadığını söyledi.


  Phelps, dopinge karşı nasıl daha etkin mücadele edilebileceğinin tartışıldığı ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi'nde konuşma yaptı.


  28 madalyayla olimpiyat tarihinin en fazla madalya kazanan sporcusu unvanının sahibi Phelps, "Rakiplerimin tamamının temiz olduğu bir uluslararası yarışa katıldığımı sanmıyorum. ABD'deki etkinliklerde yarışan yüzücülerin temiz olduğunu biliyorum çünkü hepimiz aynı süreçten geçiyoruz. Küresel ölçekte de gerekli tedbirler alınmak zorunda." ifadelerini kullandı.


  Olimpiyatlarda aldığı 23 altın madalyayla bu alanda da rekoru elinde tutan Phelps, "Kariyerim boyunca doping yaptığını düşündüğüm sporcular oldu. Şüphelendiğim durumların bazıları ise tasdiklendi. Kendim gibi test süreçlerinden düzenli olarak geçen sporcuları da düşündüğümde, bazılarının dopingli şekilde yarıştığını kabullenmek çok zordu. Sporcuların kendilerine inanmaları için sistemin adaletini sağlamakla mükellef mercilere güvenmesi gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.


  ABD'li yüzücü, 5 altın ve 1 gümüş madalya elde ettiği 2016 Rio Olimpiyatları sonrası 31 yaşında kariyerini noktalamıştı.

  Michael Phelps'ten Flaş Doping Açıklaması

  EuroSport.com - Spor

  Amerika Birleşik Devletleri, Michael Phelps, Spor, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title