MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: Bu MHP'yi İtibarsızlaştırma Hareketidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: Bu MHP'yi İtibarsızlaştırma Hareketidir

Isparta Belediye Başkanlığı'nda görevli 23 belediye çalışanıyla MHP İl Başkanı İsa Yalçın'ın gözaltına alınması üzerine partiden ilk açıklamayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: Bu MHP'yi İtibarsızlaştırma Hareketidir
23.09.2011 22:52 | Son Güncelleme: 23.09.2011 22:52

Isparta Belediye Başkanlığı'nda görevli içlerinde şube müdürlerinin de bulunduğu 23 belediye çalışanıyla MHP İl Başkanı İsa Yalçın'ın gözaltına alınması üzerine partiden ilk açıklamayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal yaptı.

Operasyonu duyar duymaz Isparta'ya giden Bal, akşam saatlerinde Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz ve Elazığ Milletvekili Enver Erdem'le birlikte basın toplantısı düzenledi. Soruşturmanın gizli yürütüldüğü gerekçesiyle kendilerine herhangi bilgi verilmediğini söyleyen Bal, gözaltına alınanların neyle suçlandıklarını bilmedikleri gibi avukatlarının da bilgi sahibi olmadıklarını savundu.

Gözaltına alınan isimler arasında yer alan MHP İl Başkanı İsa Yalçın'ın belediye operasyonuyla ne şekilde ilişkilendirildiğini ise çözemediğini vurgulayan Faruk Bal şu açıklamalarda bulundu:

"Hukuk devletinde bir insan gözaltına alınıyorsa onun hangi suçla suçlandığı hem kendisine hem de avukatına bilgi olarak verilmelidir. Yine yasa gereği objektif verilerin de telefon dinleme kayıtlarının da verilmesi gerekiyor. İsa beyin bir atf-ı cürum olduğuna inanıyoruz. MHP'yi itibarsızlaştırma ve onun seçilmiş yöneticilerini halk nezninde itibarsız hale getirme operasyonunu, AKP hükümeti pek çok yerde olduğu gibi Isparta'da başlatmak suretiyle devletin emniyet güçleri ve adli makamlarını fuzuli yere işgal etmiştir. AKP hükümeti emniyet ve adli makamları MHP'yi itibarsızlaştırmada araç olarak kullanmıştır. ve bu hukuk devletine yakışmamaktadır. AKP sadece Isparta'da bunu yapmamaktadır. Daha önce pek çok örneğini gördük. Buradan arkadaşlarımız yüzlerinin akıyla çıktılar. MHP'nin Isparta'da içlerinde şube müdürlerinin de olduğu 23 belediye çalışanını gözaltına alınması bütün hizmetlerin aksatılması anlamı taşımaktadır. Geriye iki şube müdürü kalmıştır. Biri İmar diğeri de Zabıta Müdürlüğü'dür. Bu belediye nasıl hizmet edecektir" dedi.

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal: Bu MHP'yi İtibarsızlaştırma Hareketidir - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 15:17:46. #1.14#
title