Mersin'de Yasadışı Gösteri: 2 Yaralı

Mersin'de Yasadışı Gösteri: 2 Yaralı

Mersin'de Nevruz'u Bahane Eden Bölücü Örgüt Yandaşları, Bazı Mahallelerde Korsan Gösteriler Yaptı. Mahalle Aralarında Lastik Yakıp Slogan Atan Gruplar, Ana Yoldan Geçiş Yapan Araçları Taşladı. Olayda 2 Kişi Yaralandı.

Mersin'de Yasadışı Gösteri: 2 Yaralı

Mersin'de Nevruz'u bahane eden bölücü örgüt yandaşları, bazı mahallelerde korsan gösteriler yaptı. Mahalle aralarında lastik yakıp slogan atan gruplar, ana yoldan geçiş yapan araçları taşladı. Olayda 2 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Mustafa Kemal Mahallesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde yola barikat kuran örgüt yandaşları, 33 M 0113 plakalı bir yolcu minibüsü ile 33 TT 717 plakalı bir özel otoyu taş yağmuruna tuttu. Olayda her iki aracın da camları kırılırken, otomobil sürücüsü Hasan Aydın (44) gözüne isabet eden taş sonucu yaralandı. İçerisinde yolcu bulunmayan minibüsün ise camı kırıldı. Öte yandan barikat kurmak için bir esnafın dükkanının önündeki demir korkuluğu almak isteyen gruplar, korkuluğu vermek istemeyen işyeri sahibi Özkan Polat'ı (18) bacağından bıçaklayarak, başına da sert bir cisimle vurarak yaraladı. Yaralanan şahıslar, Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada örgüt yandaşları, yol üzerindeki trafik sinyalizasyon ışıklarını da kırarak tahrip etti. Olaylarla ilgili 6 kişi gözaltına alınırken, bölgede güvenlik önlemleri arttırıldı.

(HK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA