Haberler » Spor » Malkara fehmi özkan yağlı güreşleri'nde başpehlivan serhat gökmen oldu - Spor

Malkara fehmi özkan yağlı güreşleri'nde başpehlivan serhat gökmen oldu

Tekirdağ'ın Malkara ilçe belediyesi tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen kazandı.

Malkara fehmi özkan yağlı güreşleri'nde başpehlivan serhat gökmen oldu
'ın ilçe belediyesi tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen Pehlivan Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Serhat Gökmen kazandı. Çekişmeli geçen güreşlerde sakatlanan 2 pehlivan, ambulansla hastaneye götürülerek tedavi altına alındı.
Malkara'nın Meşatlık mevkisinde düzenlenen Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri'ne 22'si başpehlivan olmak üzere 147 pehlivan katıldı. Güreşleri, Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, Belediye Başkanı ile güreş severler izledi.
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Pehlivan Fehmi Özkan Geleneksel Yağlı Güreşleri'ni 6 yıl aradan sonra 23'üncü kez düzenlediklerini belirterek, "Bugün Malkara'nın yetiştirdiği en büyük değerlerinden biri olan Fehmi Özkan'ın anısına tekrar güreşlerimizi tertip ediyoruz. 6 yıl ara vermiştik. Bu güreşlerde benim kadar hatta benden daha fazla emeği olan büyüklerimiz, ağabeylerimiz var. Ben ilk önce bütün destekçilerimiz olan firmalarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza tüm hemşehrilerim huzurunda teşekkür ediyorum. Belediyemizin kasasından maddi anlamda hiçbir tutar çıkmadan güreşlerin yapılmasını sağladılar" dedi.
Çekişmeli geçen güreşlerde Orhan Okulu'yu finalde yenen Serhat Gökmen başpehlivanlığı kazandı. Müsabakalarda sakatlanan Talha Nazlı (19) ile Umut Tandoğan (12), ambulansla Malkara Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Pehlivanların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Pehlivanların kıran kıran geçen mücadelesinden detay
Pehlivanlardan detay
- Güreşlerden detay
İzleyicilerden detay
- Güreş sahası ve çevresinden detay
- Pehlivanların ambulansla hastaneye getirilişi
- Pehlivanların hastaneye sedye ile girişi
- Detaylar


Kaynak: DHA
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.