Lise Öğrencisi Gölette Boğuldu

Lise Öğrencisi Gölette Boğuldu

Manisa'da Serinlemek İçin Gölete Giren Lise 1. Sınıf Öğrencisi Boğularak Hayatını Kaybetti. Gencin Cesedi, İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü Dalgıçları Tarafından Göletten Çıkarıldı.

Lise Öğrencisi Gölette Boğuldu

Manisa'da serinlemek için gölete giren lise 1. sınıf öğrencisi boğularak hayatını kaybetti. Gencin cesedi, İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü dalgıçları tarafından göletten çıkarıldı.

Olay, bugün saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, merkez Hafsa Sultan Mahallesi'nde ikamet eden bir grup genç, vatandaşların piknik alanı olarak kullandıkları Çevre ve Orman Müdürlüğü'ne ait Kent Ormanı'na gitti. Gençlerden Halit Görgülü Lisesi 1. sınıf öğrencisi Özcan Serhat Karataş (17), serinlemek amacıyla girdiği gölette bir süre sonra çırpınmaya başladı. Yaklaşık 2 metre derinliğindeki gölette gözden kaybolan genç için arkadaşları ve çevredeki vatandaşlar seferber oldu.

Çevrede piknik yapan vatandaşların şaşkın bakışları arasında suda kaybolan genci çıkarma çalışmaları sonuç vermeyince jandarma, polis ve 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. Daha sonra İzmir Sivil Savunma Müdürlüğü'nden dalgıç ekip istendi. Olay yerine gelen 3 kişilik dalgıç grubu, kısa bir aramanın ardından Özcan Serhat Karataş'ın cesedine ulaştı. Savcının olay yerindeki incelemesinin ardından ceset, otopsi yapılmak üzere Manisa Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Olayı gören ve Karataş'ı kurtarmaya çalışan Hayrun Borucu isimli genç, "Çocuk boğulurken önce herkes şaka zannetti. Sudan çıkmayınca ben de hemen suya atladım. Çekmeye çalıştım ancak kurtaramadım. Herhangi bir çırpınma yoktu. Cesedi çıkarmaya çalıştım ama ip bulamadığımız için çıkaramadık. Polisler gelince bizi uzaklaştırdı" dedi. Olay sırasında gencin yanında bulunan 7 arkadaşı ise ifadeleri alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Göletin çevresinde 3 ayrı noktada "Suya girmek tehlikeli ve yasaktır" yazılı tabelalara rağmen zaman zaman gençlerin burada suya girdiği öğrenildi.

(MY-ÖA-NÇ-Y)