Haberler

Çin ve Arap Ülkeleri Animasyon Sektörü İttifakı Açılışını Yaptı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin Suzhou şehrinde düzenlenen Çin-Arap Animasyon Sektörü Forumu'nda Çin ve Arap ülkelerinden çok sayıda kurum, animasyon sektörü ittifakının açılışını yaptı. Forum, fikri mülkiyet hakları, yetenek eğitimi ve animasyon endüstrisinde işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin Suzhou kentinde düzenlenen Çin-Arap Animasyon Sektörü Forumu'nda animasyon sektörü ittifakının açılış törenine katılan konuklar, 30 Ağustos 2023. (Fotoğraf: Suzhou Belediyesi Kültür, Radyo, Televizyon ve Turizm Bürosu/Dağıtım Xinhua aracılığıyla)

NANJİNG, 1 Eylül (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinin Suzhou şehrinde devam eden Çin-Arap Animasyon Sektörü Forumu'nda Çin ve Arap ülkelerinden çok sayıda kurum, animasyon sektörü ittifakının açılışını yaptı.

Çarşamba günü başlayan forum, öncelikli olarak Çin ve Arap ülkeleri arasında fikri mülkiyet hakları, yetenek eğitimi ve animasyon endüstrisinde kültürel ve yaratıcı ürünlerin ortak gelişimi konularında işbirliğini geliştirmeye odaklanıyor.

Foruma Cezayir, Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün ve Tunus dahil olmak üzere dokuz ülke ve bölgeden konuklar katıldı.

Açılış töreni sırasında, televizyon çizgi filmleri ile animasyon filmlerinin ortak yapımı ve ortak yetenek eğitimi gibi çeşitli alanları kapsayan bir dizi anlaşma imzalandı.

Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Jiangsu eyalet hükümeti ve Arap Birliği Genel Sekreterliği tarafından ortaklaşa düzenlenen forum Cuma günü sona eriyor.

Kaynak: Xinhua / Kültür Sanat

Çin Halk Cumhuriyeti Eğitim Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi? Mesut Yar hangi partiden aday? Mesut Yar Belediye Başkanı Aday Adayı mı oldu, hangi partiden aday oldu? Tevfik Göksu kimdir? FOX Çalar Saat konuğu Tevfik Göksu kaç yaşında, nereli? Tevfik Göksu biyografisi! VİZESİZ YUNAN ADALARI LİSTESİ | Hangi Yunan adaları vizesiz? Yunanistan kapıda vize ücreti ne kadar? Yunan adalarına nasıl gidilir? 7 günlük turist vizesi hangi tarihlerde geçerli? Yunanistan 10 ada vize muafiyeti ne zaman başlayacak? SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (8 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title