Kos Haberleri

Kos haber, Kos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kos - 07.04.2020
Yunan askeri, göçmenleri yakıtını alarak deniz ortasında bıraktı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan 17 göçmenin bindiği botun yakıtını alan Yunan askeri, onları deniz ortasında bıraktı.
Kos - 29.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-8
Bodrum'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağmurun ardından Bodrum'un Akyarlar mevkii ile Yunanistan'ın İstanköy (Kos) adası açıklarında oluştu.
Kos - 26.03.2020
Denzenfeksiyon ruhsatlı firmalarca yapılmalı
"Dezenfektanlar amaca yönelik etiket bilgilerine göre kullanılmalıdır" Bu nedenle amaca uygun dezenfektanın, yo¨ntem ve ekipmanın sec¸ilmesiyle uygulamalarda kişisel koruyucu donanım kullanımının o¨nemine dikkati çekilen açıklamada, şu bilgiler verildi: "Dezenfeksiyon uygulamalarını, Sagˆlık Bakanlıgˆı Biyosidal U¨ru¨n Uygulama Ruhsatı olan profesyonel kurulus¸lar gerc¸ekles¸tirmelidir. C¸u¨nku¨ bu kurulus¸lar Bakanlık tarafından egˆitim verilen sertifika sahibi uzmanlardan olus¸maktadır. I·lac¸lama firmaları Bakanlık tarafından fiziki kos¸ulları denetlenerek ruhsatlandırılmıs¸tır.
Kos - 24.03.2020
"Kovid-19 Aile ve Çocuk Sosyal Kültürel Programı ve Acil Eylem Planı" önerisi
Kovid-19 konusunda o¨ncelikle c¸ocuk yas¸ gruplarının algısına yo¨nelik rehber, medya ve sosyal medya duyuruları hazırlanarak c¸ocukların kaygılarının derinles¸mesinin o¨nlenmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sagˆlık Bakanlıgˆı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun kararları dogˆrultusunda yaygın ve sargın egˆitim c¸erc¸evesinde; Kovid-19 Aile ve C¸ocuk Sosyal Ku¨ltu¨rel Programı ve Acil Eylem Planı bir an o¨nce hazırlanmalı ve uygulamaya konulmalıdır. So¨z konusu program ic¸in Sagˆlık Bakanlıgˆı, Milli Egˆitim Bakanlıgˆı, Aile, C¸alıs¸ma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıgˆı, Ku¨ltu¨r ve Turizm Bakanlıgˆı, üniversite ve uzman STK is¸ birligˆi anlayıs¸ı gelis¸tirilmelidir. Bu programın hazırlanmasında; aile danıs¸manı, aile hekimi, c¸ocuk hekimi, c¸ocuk ve genc¸ psikiyatristi, geriatrist, pedagog, pediatrist, c¸ocuk gelis¸imci, psikolog, c¸ocuk hakları uzmanı, c¸ocuk ku¨ltu¨ru¨ ve sanatı uzmanı, c¸ocuk ve ilk genc¸lik edebiyatc¸ısı, c¸ocuk ku¨tu¨phanecisi, mu¨zisyen, tiyatrocu, sinemacı, oyun terapisti ve sosyal hizmet uzmanlarının destegˆi sagˆlanmalıdır." Tu¨rkiye'nin, Kovid-19 su¨recini insana yo¨nelik kriz yo¨ntemiyle ve o¨zellikle gu¨c¸ kos¸ullardaki grupların sosyal ve ekonomik yo¨nden desteklenmesiyle as¸abileceğine işaret edilen açıklamada, bu yo¨nde atılan her adımın sosyal ve toplumsal psikolojinin normalles¸mesine de katkı sagˆlayacağı belirtildi.
Kos - 16.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ- 11
Haber: SİNOP, =============================== Kos adasında mahsur kalan Türkler Bodrum'a döndü   YUNANİSTAN'ın İstanköy (Kos) Adası'nda mahsur kalan 14 Türk ve 1 Kolombiya vatandaşı bugün yapılan özel bir feribot seferi ile Bodrum'a getirildi.
Kos - 13.03.2020
182'şer yıl hapis cezasıyla aranan göçmen kaçakçıları yakalandı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili 'göçmen kaçakçılığı' suçundan 182'şer yıl hapis cezasına çarptırılan firari hükümlüler Cebrail Enkudar, Ecevit Bülent Gökalp ve Ali Can Şaş, Adana'da yakalandı.Muğla'nın Bodrum ilçesinden 2015'te Yunanistan'ın Kos Adası'na gitmek isterken, teknenin batması sonucu 7 göçmen boğuldu.
Kos - 10.03.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Bahçeli, 2 Eylül 2015'de, Bodrum'dan Kos'a geçmek isteyen sığınmacıların fiber tekneleri batınca 11 kişinin öldüğünü aktararak, "Ne acıdır ki 3 yaşındaki Aylan bebeğin cansız bedeni kıyıya vurmuştu.
Kos - 06.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
Çalışmaları yerinde inceleyen Hizan Merkez Şantiye Şefi Behzat Altun, Hizan'da 81 köy ve 183 mezra ile birlikte 360 kilometrelik yol ağlarının bulunduğunu söyledi. Karlıtepe yolunun çığ tehlikesi ve fırtına yüzünden bugüne kadar açılamadığını belirterek şöyle konuştu: "Hizan'da bu yılın son karla mücadele çalışmamızı yapıyoruz. Karlıtepe 28 kilometrelik bir yol ağına sahip. 3 bin 200 rakımlı bir bölgededir. 3 metreden başlayarak, yükseklere çıktıkça kar kalınlığı 5 metreye kadar yükseliyor. Bu yoldaki çalışmamızı 2 gün içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Çığ ve tehlikeli olmasından dolayı açmamıştık. Hizan ilçemizde 360 kilometrelik bir yol ağımız var. Gece gündüz demeden yollarımızı açık tutmak ve vatandaşa hizmet etmek için çalışıyoruz. Hizan ilçesinde 2 ayrı şantiyede 10 iş makinesi ile 81 köy 183 mezraya hizmet veriyoruz.ö GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ----------------- -Köy yolundan detaylar -Yoğun kar kütlelerinden görüntü -İş makinesinin çalışmasından detay -Kar kalınlıklarından görüntü -Karda ilerleyen il özel idaresine ait araçtan detay -İl Özel İdaresi Hizan Şantiye Şefi Behzat Altun ile röportaj -Karla mücadelesinden detaylar -Özel ve genel detaylar Haber- Kamera: Özcan ÇİRİŞ - Ceren KURTYE / BİTLİS =========================== Bodrum'dan Kos'a lastik bot ile geçtiler  MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, güzel havayı fırsat bilen yaklaşık 40 göçmen, Yunanistan'ın Kos (İstanköy) Adası'na iki ayrı lastik bot ile kaçış yaptı.
Kos - 06.03.2020
Bodrum'dan Kos'a lastik bot ile geçtiler
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, güzel havayı fırsat bilen yaklaşık 40 göçmen, Yunanistan'ın Kos (İstanköy) Adası'na iki ayrı lastik bot ile kaçış yaptı.
Kos - 06.03.2020
Bodrum sahilinde sığınmacıların tehlikeli yolculuğu
Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isteyen sığınmacılar, Bodrum'un Akyarlar Mahallesi'ne gelerek sahil bandında gece bir süre bekledi.
Kos - 05.03.2020
Bodrum'da denizin rengi değişti
Bodrum'da bugün sabah 06.30 sıralarında başlayan ve aralıklarla süren sağanak yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Yüksek kesimlerden inen yağmur sularının önüne katıp getirdiği çöp ve kaya parçaları, rögarları tıkadı. Akyarlar ile Turgutreis mahallelerindeki cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi. Sağanak nedeniyle Bodrum Belediyesi, itfaiye, zabıta, emniyet ve jandarma ekipleri harekete geçti. Yoldaki sular çekilince ulaşım tekrar normale döndü. İtfaiye ekipleri ise, su taşkınları oluşan bölgelerde önlemler alarak, çöple kapanan mazgalları temizledi.  Aralıklarla etkili olan sağanak, dağ eteklerinden çamurlu suyu denize taşıdı. Akyarlar Mahallesi'ndeki Fener Burnu Sahili, çamurlu su nedeniyle kahverengiye büründü. Yunanistan'ın Kos Adası'na deniz yoluyla umuda yolculuk yapma girişiminde bulunan büyük bölümü Suriye, Irak, Filistin, Afganistan, Somali ve Pakistan uyruklu göçmenlerin, olumsuz hava şartları nedeniyle deniz yolu yerine Kırklareli ve Edirne'deki sınır kapılarını tercih ettikleri öğrenildi.
Kos - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14 (YENİDEN)
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Habur Sınır Kapısı -TIR Kuyruğu -Habur önünde bekleyen Iraklılar -Tır parkında bekleyen araçlar -Röportajlar -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ(Şırnak), ============================= Bodrum'daki fırtına nedeniyle göçmenler sınır kapılarına yöneldi   MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına, geçen yıllarda çok sayıda göçmenin kullandığı Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasındaki geçişlere izin vermedi.
Kos - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Habur Sınır Kapısı -TIR Kuyruğu -Habur önünde bekleyen Iraklılar -Tır parkında bekleyen araçlar -Röportajlar -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ(Şırnak), ============================= Bodrum'daki fırtına nedeniyle göçmenler sınır kapılarına yöneldi   MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına, geçen yıllarda çok sayıda göçmenin kullandığı Bodrum ile Yunanistan'ın Kos Adası arasındaki geçişlere izin vermedi.
title