Kasımda fiyatı en fazla artan ürün "patlıcan", en çok düşen "karnabahar" oldu - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Kasımda fiyatı en fazla artan ürün "patlıcan", en çok düşen "karnabahar" oldu

AA, Erhan Cihan Ünal - Ekonomi
 - Güncelleme:

TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla geçen ay fiyatı en çok artan ve azalan ürünler de belli oldu. Kasım ayının zam şampiyonu yüzde 24,81'lik fiyat artışıyla patlıcan oldu. Fiyatı en fazla düşen ürün ise yüzde 38,76 ile karnabahar oldu.

Tüketici fiyatları bazında kasımda en fazla fiyat artışı yüzde 24,81 ile patlıcanda, en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 38,76 ile karnabaharda görüldü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; geçen ay, patlıcandaki fiyat artışını yüzde 21,71 ile sivri biber, yüzde 19,55 ile LPG (araba tüpü dolum) ücreti izledi.

Kasımda fiyatı en çok artış gösteren diğer ürünler arasında yüzde 18,45 ile mücevher, yüzde 15,24 ile domates, yüzde 14,16 ile tüp gaz ücreti yer aldı.

Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 38,76 ile karnabaharda oldu. Bunu yüzde 21,42 ile ıspanak, yüzde 20,12 ile kıvırcık, yüzde 17,54 ile limon, yüzde 14,44 ile pırasa takip etti.

TÜİK'in tüketici fiyatları endeksine göre, kasımda aylık bazda fiyatları en fazla artan ürünlerle bunların bir önceki aya göre değişim oranları şöyle:

Kasımda fiyatı en fazla artan ürün 'patlıcan', en çok düşen 'karnabahar' oldu


Kasımda fiyatı en fazla düşen seçilmiş ürünler ile bir önceki aya göre değişim oranları ise şöyle:

Kasımda fiyatı en fazla artan ürün 'patlıcan', en çok düşen 'karnabahar' oldu

AA / Erhan Cihan Ünal - Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu, Domates, Pırasa, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title