Kaplıca Haberleri

Kaplıca haber, Kaplıca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaplıca - 18.11.2020
Kızılcahamam'da 10 bin lale soğanı dikildi
Kızılcahamam Belediyesi Park ve Bahçeler ekibi, park ve bahçelerin çevre düzenlenmesi çalışmalarını yapılarak ana caddede bulunan PTT önü, kaymakamlık önü, Pansiyon Evleri önü, Gül Parkı, Derviş Özer Parkı, Küçük Kaplıca önü ve Şehit Fatih Duru Parkı'na lale soğanı dikimi gerçekleştirdi.
Kaplıca - 12.11.2020
Ata yadigarı "gacer buğdayı" tohumları Kayseri'de yeşerecek
Daha önce de çiftçilerin siyez buğdayı ekmeleri konusunda öncülük ettiklerini vurgulayan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "İki yıl önce bölgemizdeki çiftçi kardeşlerimize siyez buğdayının yaygınlaştırması konusunda bir farkındalık ve rehberlik etmiştik. Şimdi ise birçok mahallede siyez buğdayı ekilmeye başladı ve bu çalışmamız artarak devam ediyor. Bunun yanı sıra yeni bir çalışmamız sayesinde bölgemizin buğdayı olan gaceri, 30 dönümlük arazide toprakla buluşturduk. Yapılan çalışmalar önemli ve değerlidir. Çünkü genetiği değiştirilmiş tohumlar yerine insanlar kendi öz tohumlarına ulaşmaları noktasında yeniden geçmişe dönüyorlar. Tüm dünyada insanlar, eski topraklardaki eski tohumlarını yeniden bu topraklarda ekip, dikme noktasında bir çalışma içerisindeler. Bu doğrultuda Kocasinan Belediyesi olarak çalışmalar yürütüyoruz." İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de "Ata tohumlarımızdan biri olan kimi bölgede kaplıca kimi bölgede ise kavılca grubundan olan ve Kayseri'deki yerel adıyla gacer diye bilinen yerel tohumun ekimini gerçekleştirdik.
Kaplıca - 12.11.2020
Osmaniye'de bir köyde karantina kaldırıldı
Birçok iş yeri en geç 22.00'da kapanacak Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclisi 4 Kasım 2020 tarihinde ise, "Evlere paket servis ve gel-al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın), kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi iş yerleri, nikah/düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi yerler, iş yerlerinin en geç saat 22.
Kaplıca - 10.11.2020
Kalekim'den yüksek performanslı su yalıtımı sağlayan yeni ürün
Yapı kimyasalları sektörü firmalarından Kalekim, farklı kullanım alanlarında yüksek performans sağlayan tek bileşenli esnek su yalıtım malzemesi İzolatex 1K'yı tanıttı. Kalekim açıklamasına göre, çatlak köprüleme kabiliyetine sahip, iç ve dış mekanlarda uygulanabilen İzolatex 1K, teras ve balkonlarda seramik altının yanı sıra evlerimizdeki banyo, duş, WC gibi ıslak hacimli mekanlardan, yüzme havuzu, su deposu, tank, boru vb. betonarme yapıların su yalıtımına kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip. Açıklamaya göre, su geçirimsizliği ve işlenebilirliği arttırıcı kimyasal katkılar içeren özel formülasyonu sayesinde sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile esneklik özelliğini koruyan söz konusu ürün, klor iyonlarına karşı yüksek direnciyle de deniz suyu ve buz çözücü tuzlara karşı korunması gereken beton yüzeyler üzerine uygulanabiliyor. Basınçlı su geçirimsizlik testinde standart olarak kabul edilen 1,5 bar basınca karşılık, 7 bar basıncını başarıyla geçen İzolatex 1K, bu özelliğiyle de basınçlı suya maruz kalan alanlarda kullanılabiliyor. Standart yapışma testlerinde ise iki katın üzerinde performans sağlayan ürün, kaplıca, sauna, teras ve balkonlar gibi yine farklı tipteki ıslak hacimli mekanlarda da tercih ediliyor.
Kaplıca - 05.11.2020
Son dakika! Batman'da Kovid-19 tedbirleri artırıldı
Tedbirler kapsamında, evlere paket servis ve gel-al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri, kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, nikah/düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi yerlerin en geç saat 22.
Kaplıca - 05.11.2020
Samsun'dan kısa kısa
Zabıta Müdürlüğü ekipleri, evlere paket servis ve "gel ­al" şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri, kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi iş yerleri, nikah, düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, hamam, kaplıca işletmelerini ziyaret ederek en geç saat 22.
Kaplıca - 05.11.2020
Nevşehir'de "İl Pandemi Kurulu Toplantısı" yapıldı
Yapılan toplantıda, paket servisi hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi alanlar ile kahvehane, çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi, düğün salonu, halı saha ve spor salonları, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu, lunapark, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna hizmeti veren iş yerlerinin saat 22.
Kaplıca - 04.11.2020
İş yerleri saat 22.00'da kapanacak
Buna göre, evlere paket servis ve gel-al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme alanları içkili veya içkisiz ayrımı olmayacak. Kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, nikah ve düğün salonları, internet kafeler ve salonları, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca ve sauna benzeri işyerleri 22.
Kaplıca - 04.11.2020
Sakarya'da Kovid-19 tedbirleri artırıldı
Buna göre, evlere paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri, kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi iş yerleri, nikah/ düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler, salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi yerlerin en geç 22.
Kaplıca - 04.11.2020
Samsun'da mesai ve vardiya saatlerine "Kovid-19" düzenlemesi
Açıklamada, evlere paket servis ve "gel­ al" şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­ içme yerleri, kahvehane, kıraathane, çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi iş yerleri, nikah ve düğün salonları, halı sahalar, spor salonları, internet kafeler, salonlar, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi yerlerin en geç saat 22.
Kaplıca - 04.11.2020
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ilin valiliğine ek koronavirüs genelgesi!
İşte alınan o kararlar: 1. Vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği pazaryeri, market, otogar, toplu ulaşım aracı, cadde/sokak, park ve bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde yoğunlaşmasının sağlanması, bu doğrultuda önümüzdeki 10 günlük süreçte konu bazlı denetimlere (her il kendine uygun şekilde planlama yapacak şekilde) ağırlık verilmesi, 2. Aşağıdaki işyerlerinin en geç saat 22:00'de kapanmalarının sağlanması? Evlere paket servis ve gel­al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yemeiçme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın Kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, Berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, ­ Nikah/Düğün salonları, Halı sahalar ve spor salonları, İnternet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, ­ Tiyatro, sinema ve konser salonları, Yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna vb.
Kaplıca - 04.11.2020
Kayseri'de mesai ve vardiya saatlerinde "Kovid-19" düzenlemesi
Bu kapsamda yürütülen denetim faaliyetlerinin, vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlerde yoğunlaştırılacağı ifade edilen açıklamada, evlere paket servis ve "gel­ al" şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme­ içme yerleri, kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, nikah ve düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler, salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi yerlerin en geç saat 22.
Kaplıca - 04.11.2020
Balıkesir'de Kahvehane, sinema, düğün salonları saat 22'de kapanacak
Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Bilindiği üzere Covid19 salgını tüm ülkelerde etkisini göstermeye devam etmekte ve vaka sayılarında ciddi artışlar yaşanmaktadır. Özellikle Avrupa kıtasında salgının seyrinde bir yükselme görülmekte olup kişilerin toplu olarak bir araya gelmelerini önlemeye yönelik birçok Avrupa ülkesinde tedbir kararları alınmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Kurulda alınan kararla; Aşağıdaki işyerlerinin en geç saat 22: 00'de kapanmalarının sağlanmasına Evlere paket servis ve gelal şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın), Kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, Berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, Nikah/Düğün salonları, Halı sahalar ve spor salonları, İnternet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, Tiyatro, sinema ve konser salonları ve Yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna vb.
Kaplıca - 04.11.2020
Karabük'te bazı iş yerleri en geç 22.00'de kapanacak
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya, yeme-içme yerleri, evlere paket servis ve 'gel al' şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın), kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi iş yerleri, nikah/düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzları, hamam, kaplıca, sauna ve benzeri yerler İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği ilimiz genelinde 4 Kasım'dan itibaren en geç saat 22.
Kaplıca - 03.11.2020
FLAŞ
Erdoğan: Pazar yeri market gibi yerlerdeki denetimler artırılacaktır.Paket servis hariç lokanta, restoran, pastane, berber, kuaför, yüzme havuzu, kaplıca, internet kafe, halı saha, tiyatro, sinema  gibi yerlerde hizmetler saat 22'de sona erecektir.
title