Jinekolog Haberleri

Jinekolog haber, Jinekolog son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jinekolog - 06.06.2016
Melih Kurtuluş, İstanbul'da Annelerle Buluştu!
Amerika Birleşik Devletleri'nde 2007 senesinden bu yana hastaların en çok tercih ettiği doktor unvanını koruyan jinekolog Dr.
Jinekolog - 09.05.2016
Rahim Ağzı Yetmezliğine Dikkat
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Aslı Alay, rahim ağzı yetmezliğine dikkat çekti.
Jinekolog - 04.05.2016
Adet Düzensizliğine Dikkat
30 yaş altı kadınlarda kronik olarak yumurtlamanın olmaması ile karakterize bir hastalık olduğunu kaydeden Op.Dr. Aslı Alay, şöyle konuştu: "Sıklığı yüzde 3-5 olup oldukça fazla sayıda kadını etkilemektedir. Sayısı her yıl daha da artmaktadır. Artış nedeni kadınlarımızdaki yaşam tarzı, özellikle beslenme alışkanlığımızın değişmesi, hareketimizin oldukça kısıtlı olmasından kaynaklanır. Kadınların çalışma oranı artmış, beslenme genellikle hazır, kolay ve kalori oranı yüksek katkı maddelerinin fazla olduğu beslenme anlayışı yaşamımıza yerleşmiştir. 8 saat boyunca masada bilgisayar karşısında çalışan, öğlen yemeğini yemek için birkaç adım atarak farklı bir masada ekmek arası atıştırmaları yapıp, ara öğünlerde tükettiğiniz çikolataları hatırlayabiliriz. ve hayatımıza giren kilolar, zayıf bile olsak vücudumuzda azalan protein oranı… bunlar mı arttırdı bu hormonal bozukluk olarak tanımladığımız polikistik over sendromunu?. Nedeni bilinmemekle birlikte en sık neden genetik faktörler olduğu düşünülmektedir. Ailede polikistik overli kadınların olması özellikle anne, teyze, kız kardeşte polikistik over olması riski artırır." Yeni adet görmeye başlayan kız çocuklarında düzensiz adet periyotları olabileceğini belirten Op.Dr. Aslı Alay, şu bilgileri verdi: "Genellikle 2-3 yıl kadar bu düzensizlik devam edebilir. Fizyolojik bir durumdur. Endişe edilmemeli, ilaç kullanımına gerek yoktur. Ancak kızınızda adet periyotlarındaki düzensizlik yanında, kıllanma artışı, kilo alma, saç dökülmesi ve yoğun akneler varsa mutlaka jinekolog doktorunuz tarafından kontrol edilmesinde fayda var.
Jinekolog - 27.04.2016
11. Türk-Alman Jinekoloji Kongresi
Türk-Alman Jinekoloji Kongresi'nin 11'incisi 11-15 Mayıs'ta Antalya'da gerçekleşecek. Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfından (TAJEV) yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve dünyanın önemli jinekologlarını bir araya getirecek kongrede, kurslar, uygulamalı eğitimler, uydu sempozyumları, yuvarlak masa toplantıları ve canlı cerrahiler yer alacak.
Jinekolog - 10.02.2016
Kadınlar Jinekolojik Muayeneden Korkuyor!
KADINLARIN YÜZDE 30’U HİÇ JİNEKOLOĞA GİTMEMİŞ! Türk toplumu, Japonlar ve Almanlardan sonra dünyada en sık doktora giden 3. toplum olmasına rağmen aynı duyarlılığı jinekolog kontrolü sırasında göstermiyor.
Jinekolog - 05.02.2016
İngiltere'de Zika Virüsüne Karşı Uçaklar Dezenfekte Edilecek
Ellison, hamile kadınların, Zika virüsünün görüldüğü ülkelere seyahat etmekten kaçınmaları, zorunlu hallerde ise seyahatten önce jinekologlardan veya kliniklerden tavsiye almaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Jinekolog - 02.02.2016
Donald Trump da Nobel Barış Ödülüne Aday Gösterildi
Dikkat çeken bir başka aday da Kongo'lu jinekolog Denis Mukwege.
Jinekolog - 28.01.2016
Türkiye'deki Ameliyat Portekiz'den İzlendi
Prof. Dr. Şendağ, bir yandan operasyonu yaparken, diğer yandan da Lizbon'daki kongreye katılan jinekologlara yöntemi anlattı.
Jinekolog - 28.01.2016
Grafikli - Zika Virüsü Dünyayı Alarma Geçirdi
ABD'deki Kadın Hastalıkları ve Jinekologlar Amerikan Koleji (ACOG) Başkanı Dr.
Jinekolog - 26.01.2016
Zika Virüsü Tehdidi
ABD'deki Kadın Hastalıkları ve Jinekologlar Amerikan Koleji (ACOG) Başkanı Dr.
Jinekolog - 17.01.2016
Almanya'da Uzman Doktora Ulaşma Kolaylaştı
Şuözer, yasal sağlık sigorta kapsamındaki sigortalıların söz konusu değişiklikten faydalanması için bazı şartları taşıması gerektiğine dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Acilen yapılması öngörülen bir sağlık hizmetinin gerekmesi ve bu işlev için bir sevk belgesinin olması gerekiyor. Ancak, göz doktoru ve jinekolog için sevk belgesine gerek yok.
Jinekolog - 30.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Irons, filmde jinekolog ikizlerin hikayesinin konu edildiğini anımsatarak "Onların hastalarıyla konuştum.
Jinekolog - 30.11.2015
Jeremy Irons 27 Yıl Sonra İtiraf Etti: Ölü İkizler'de Oynamak İstememiştim
Filmin izleyici üzerine iyi bir izlenim bıraktığını kaydeden Irons, iki olmanın insanlar üzerinde ciddi bir etki bıraktığını anlattı. Filmde Mantle kardeşler adından tek yumurta ikizlerinin hikâyesinin anlatıldığını belirten Irons, “Onların hastaları da aynı olduğu için çoğu zaman hangi doktora gittiklerini fark etmiyorlarmış. Bu filmi izleyen bir çok kişi bir daha jinekologa gitmek istemiyor.
Jinekolog - 03.10.2015
Anneler Ölmesin
Türkiye'nin önde gelen jinekologlarının katılımıyla gerçekleştirilen çeşitli eğitim ve bilinçlendirme toplantılarının yanı sıra genel tarama, ameliyat ve muayenenin de yapıldığı projede, Çanakkaleli kadınlara ücretsiz jinekolojik muayene ve rahim ağzı kanserine ilişkin pap smear ön tarama testleri yapıldı.
Jinekolog - 18.09.2015
MHP'nin 1 Kasım Seçimlerindeki Aday Listesi Açıklandı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimleri'nde MHP'yi temsil edecek milletvekili adayları listesini açıkladı.
Jinekolog - 18.09.2015
MHP'nin 1 Kasım 2015 Milletvekili Aday Listesi
Milliyetçi Hareket Partisi'nin 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimleri aday listesi belli oldu.
Jinekolog - 29.06.2015
Dünyaca Ünlü Estetik Cerrahlar Türkiye'de İlk Kez Eğitim Verdi
Türkiye Kozmetik Jinekoloji Ve Estetik Uygulamalarında Tüm Dünyada Önemli Bir Prestij Elde Etti ECAMS ve genital estetik ile ilgili bilgi veren Dr. Süleyman Eserdağ, genital estetik uygulamalarının ülkemizde ve tüm dünyada en hızla artan estetik işlemler arasında yer aldığını söyledi. Dr. Eserdağ, "iç dudakların kısaltılması-küçültülmesi, vajina daraltma ameliyatları, doğum dikiş izlerinin alınması, lazer uygulamaları ve genital bölge dolguları hastalar tarafından en çok talep edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle son yıllarda tedaviler arasına giren lazer uygulamaları hastalar açısından oldukça rahatlık sağlıyor. Cerrahi gerektirmeden lazer ile genital bölge renk açılması, genital alan kırışıklıklarının giderilmesi, vajina içi sıkılaştırma ve gençleştirmenin sağlanması en yeni uygulamalar arasında yer alıyor. Tüm bu estetik operasyonlar doğru tekniklerle uygulandığında hem işlevsel hem de estetik anlamda hastalara pek çok yararlar sağlıyor. ECAMS fakültesine kabul edilmem ile artık tüm bu uygulamaları içeren uluslararası kurslar tamamen bizim ülkemizde yapılacak. Bu, ülkemiz için de çok önemli bir itibar kaynağı oldu. İlk kez Medicana Bahçelievler Hastanesi'nde düzenlediğim bu çok özel kursa ABD, İngiltere, Avustralya, Malezya, İspanya, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri gibi pek çok ülkeden jinekolog ve plastik cerrah hekimler katıldı.
Jinekolog - 27.06.2015
Yaz Aylarında Kadın Hastalıklarına Dikkat!
Vajinal mantar enfeksiyonları; cinsel ilişki ile partnerden, hijyenik olmayan tuvaletlerden veya havuzlardan bulaşabilir. Ancak mantar enfeksiyonlarının asıl oluşma nedenleri dışarıdan alım şeklinde olmalarından çok, vajinal dokudaki PH değişimleri veya yararlı bakterilerin sayıca azalmalarına bağlıdır. Aşırı kaşıntı, batma, bölgede yanma, idrar yaparken yanma, akıntı nadiren de olsa şişkinlik (ödem) gibi belirtiler ile kendini gösterir. Vajinal mantar enfeksiyonuna sahip hastaların bir kısmında ilişki sırasında yanma ve acıma hissi de olmaktadır. Bu yüzden hem sosyal hem de iş hayatlarında kadınları olumsuz etkiler. Deniz veya havuz sonrası artan kaşıntı şikayetleri ise mantar bulaşması şeklinde değildir. Havuz suyundaki klorun vücuttaki yararlı bakterileri öldürmesi sonucu mantar sporlarının aktif hale gelmesiyle oluşmaktadır.  Her üç gruptaki enfeksiyonların tedavisin de kombine olarak hem ağızdan kullanılan antibiotikler ya da vajina içine yerleştirilen fitil veya kremler kullanılmaktadır. Erkek partner de şikayet olsun olmasın mutlaka tedavi edilmelidir.  Jinekolog Dr.
Jinekolog - 19.06.2015
M.ö. 400'den 1965'e Kadar Doğum Kontrol Yöntemleri
Alman jinekolog Ernst Grafenberg bu rahim içi aletini icat etti ve popüler bir doğum kontrol aleti haline geldi.
Jinekolog - 10.06.2015
Çocukluk Çağında Dondurulan Yumurtası ile Bebeği Oldu
      Hastayı tedavi eden jinekolog Dr.
Jinekolog - 10.06.2015
Çocukken Yumurtalık Dokusu Donduruldu, Yetişkinliğinde Anne Oldu
Brüksel'deki Erasmus Hastanesi'nde jinekolog ve üreme uzmanı olan doktor Isabelle Demeestere, "Hastam için çok mutluyum çünkü bunun işe yaramayacağından endişe duyuyordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Jinekolog Haberleri | Jinekolog Haber - Haberler - Sayfa 6 - Jinekolog haberleri, son dakika jinekolog haber ve gelişmeleri burada. Türk Hekimleri Tecrübelerini Kırgız Meslektaşlarıyla Paylaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 17:05:10. #1.16#

title